Zachování fertility u onkologicky nemocných v praxi

Kód: 2710368

Úplný název:

Zachování fertility u onkologicky nemocných v praxi (Frühaufová Kristýna, Hulvert Jaroslav):

Autor a popis:

Frühaufová Kristýna, Hulvert Jaroslav, Grada, 96 stran, jazyk - čeština, 2017

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
169 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.2.2018 dopoledne. 
 

Praktické postupy jak lze zachovat zárodečné buňky (vajíčka, spermie) u těch nemocných (dětských, dospělých, mužů, žen), kteří podstupují protinádorovou léčbu a v budoucnu by chtěli mít děti.

Pokroky na poli onkologie vedou ke zvyšování účinnosti protinádorové léčby a zlepšování přežití pacientů s nádorovým onemocněním. Často je však onkologické onemocnění diagnostikováno ve fertilním věku a ztráta reprodukčních funkcí představuje významné omezení kvality života. Odhadem rizika poškození gonád vlivem protinádorové léčby a zachováním reprodukčních funkcí se zabývá obor onkofertilita.
Úvod publikace je věnován vymezení základních pojmů a epidemiologie nádorových onemocnění. Zevrubně je popsán vliv jednotlivých léčebných modalit na reprodukční funkce ženy i muže včetně mechanismu účinku.

Podrobně jsou rozebrány současné možnosti ochrany reprodukčních funkcí u žen i u mužů. Samostatná kapitola je věnována problematice asistované reprodukce, uchování gamet, ovariální a testikulární tkáně.
Nedílnou součástí publikace jsou specifická doporučení pro jednotlivé druhy onkologických onemocnění a doporučení pro klinickou praxi. V knize je taktéž uvedena platná legislativa vztahující se k oboru asistované reprodukce a diskutována je problematika etická a ekonomická.

Publikace je určena pro postgraduální vzdělávání lékařů. Je určena nejen pro obor asistované reprodukce, ale i pro všechny onkologické obory s cílem aktuálně shrnout problematiku možností zachování plodnosti u pacientů podstupujících onkologickou léčbu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Zachování fertility u onkologicky nemocných v praxi do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Zachování fertility u onkologicky nemocných v praxi.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Zachování fertility u onkologicky nemocných v praxi (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Zachování fertility u onkologicky nemocných v praxi bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Zachování fertility u onkologicky nemocných v praxi doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zdravotnictví

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Zdravotnictví / Zachování fertility u onkologicky nemocných v praxi