Žádná mise není nemožná: Nejslavnější vojenské operace izraelských speciálních jednotek

Kód: 2425576

Úplný název:

Žádná mise není nemožná: Nejslavnější vojenské operace izraelských speciálních jednotek (Bar Zohar Michael, Mišal Nisim):

Autor a popis:

Bar Zohar Michael, Mišal Nisim, Universum, 352 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
279 Kč (349 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.1.2018 dopoledne. 
 

V předchozí knize Mosad se Michael Bar Zohar s Nisimem Mišalem zabývali nejslavnějšími operacemi izraelské tajné služby, a napínavě popsali nebezpečné akce jejích příslušníků, kteří v zájmu své země ochotně riskovali život.
Tato kniha na činnost Mosadu navazuje a věnuje se třiceti nejodvážnějším vojenským misím izraelských zvláštních jednotek. Poutavě líčí nejdůležitější bitvy, záškodnické akce hluboko v nepřátelském území a úkoly speciálních komand a při té příležitosti odhaluje obavy a naděje nejvyšších velitelů i obyčejných vojáků. Autoři se soustřeďují na operace, které se podařily, ale nezamlčují ani ty, jež skončily nezdarem. Čtenář se seznámí i se soukromým a profesním životem nejvýznamnějších osobností izraelského života: Moše Dajanem, Arielem Šaronem, bratry Netanjahuovými, Ehudem Barakem a Avigdorem Kahalanim. Vojenskou kariéru Ariela Šarona můžeme například sledovat od roku 1948, kdy v bitvě o Latrun málem přišel o život, až po překročení Suezského kanálu roku 1973. Ehud Barak se nám představí při odvážné akci v Bejrútu (1973), které velel v ženském převleku, a potom se s ním znovu setkáme v roce 1999, kdy byl zvolen ministerským předsedou. Za každou kapitolou následuje výňatek z rozhovoru s hlavním hrdinou příslušné operace – v některých případech jde o prominentní hráče na izraelské politické scéně. Mnoho fotografií, které text doprovázejí, nebylo ještě nikde zveřejněno.

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Žádná mise není nemožná: Nejslavnější vojenské operace izraelských speciálních jednotek do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Žádná mise není nemožná: Nejslavnější vojenské operace izraelských speciálních jednotek.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Žádná mise není nemožná: Nejslavnější vojenské operace izraelských speciálních jednotek (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Žádná mise není nemožná: Nejslavnější vojenské operace izraelských speciálních jednotek bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Žádná mise není nemožná: Nejslavnější vojenské operace izraelských speciálních jednotek doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Žádná mise není nemožná: Nejslavnější vojenské operace izraelských speciálních jednotek