Zahrada jako mikrokosmos

Kód: 7281511

Úplný název:

Zahrada jako mikrokosmos (Storl Wolf-Dieter):

Autor a popis:

Storl Wolf-Dieter, Eminent, 336 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
300 Kč (369 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 21.2.2018 dopoledne. 
 

Zahrada může být pro člověka nejen zdrojem potravin a místem odpočinku, ale i pramenem poznání. Právě do takové nás zavádí kniha Wolfa-Dietera Storla Zahrada jako mikrokosmos, v níž se autor představuje nejen jako zkušený praktik-zahradník, ale také jako zasvěcený hermetik.
V úvodu seznamuje s naukou o čtyřech živlech, éterných silách, alchymických procesech sal, merkur a sulfur, s učením o signaturách, duších zvířat, rostlin a kamenů. Poté uvádí čtenáře do tajů goetheanistické vědy a nově představuje evoluci života na Zemi, aby nakonec – očima hermetika, etnologa a hledače ducha – odpověděl na praktické otázky půdy, hnojení, plevelů, škůdců nebo osiva. Hlavní část knihy je věnována otázkám přírodního pěstování rostlin: Jaké kosmické vlivy působí na rostliny, jak má vypadat zahradníkův kalendář nebo zdali lze magicky ovlivňovat počasí. Důležité kapitoly se zaměřují na složení kompostu a kompostování, které autor přibližuje jako alchymický proces. Velmi cenné jsou stránky o smíšených kulturách, planých rostlinách v kuchyni, o komunikaci se škůdci, o hmyzu jako astrálním ohni, výrobě vlastních preparátů, tinktur a elixírů pro zahradu.
Wolf-Dieter Storl se v knize dotýká i hlubokých mystérií zahrady a života, například možnosti transmutace prvků v rostlinách nebo komunikace s rostlinnými dévami.
V závěru této ojedinělé publikace připomíná stále rostoucí problém – neblahý dopad obřího průmyslového zemědělství na naši společnost a vyčerpanou přírodu.
Knihu Zahrada jako mikrokosmos by měl znát každý, kdo chce nejen pěstovat zdravou zeleninu a ovoce, ale také pronikat do tajemství života.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Zahrada jako mikrokosmos do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Zahrada jako mikrokosmos.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Zahrada jako mikrokosmos (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Zahrada jako mikrokosmos bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Zahrada jako mikrokosmos doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Hobby a domácnost

 
Knihkupectví / Hobby a domácnost / Zahrada jako mikrokosmos