Zahraniční a bezpečnostní politika vybraných zemí Balkánu

Kód: 2103572

Úplný název:

Zahraniční a bezpečnostní politika vybraných zemí Balkánu (Prtina Srdjan, Smekal Hubert, Stankov Daniel, Stýskalíková Věra, Šmíd Tomáš, Závěšický Jan):

Autor a popis:

Prtina Srdjan, Mezinárodní politologický ústav Masarykovy univerzity, 220 stran, jazyk - čeština, 2005

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
144 Kč (200 Kč)
  / ks  
koupit
 

Předkládaný sborník nabízí analýzu zahraniční a bezpečnostní politiky Albánie, Makedonie, Bulharska, Řecka a Srbska a Černé Hory, přičemž cílem knihy zůstává zejména analýza nejaktuálnějšího problému - albánské otázky. Příspěvky ve sborníku mají za úkol analyzovat zahraniční a bezpečnostní politiku daných zemí, určit potenciální ohnisko napětí či nejvyšší bezpečnostní rizika oblasti a odhadnout příští vývoj. Důraz je kladen na integraci do evropských a transatlantických struktur jako předpokládaného stabilizačního faktoru v regionu a na roli Řecka jako určitého mostu mezi Balkánem a EU, resp. NATO. Autoři identifikovali a analyzovali největší bezpečnostní hrozby, které by mohly mít dopad jak v užším regionálním kontextu, tak v širším celoevropském, popřípadě globálním s přímým vlivem na Českou republiku. Jedná se především o nedořešený status Kosova, rozpad konfederace Srbska a Černé Hory, problematiku albánské menšiny v Republice Makedonii, Albánskou národní armádu a ohnisko napětí v jihovýchodním Srbsku či organizovaný zločin - zejména albánskou mafii.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Zahraniční a bezpečnostní politika vybraných zemí Balkánu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Zahraniční a bezpečnostní politika vybraných zemí Balkánu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Zahraniční a bezpečnostní politika vybraných zemí Balkánu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Zahraniční a bezpečnostní politika vybraných zemí Balkánu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Zahraniční a bezpečnostní politika vybraných zemí Balkánu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Zahraniční a bezpečnostní politika vybraných zemí Balkánu