Zahraniční vlivy na vnitrostátní právo

Kód: 7502017

Úplný název:

Zahraniční vlivy na vnitrostátní právo (Piechowiczová Lucie, Madleňáková Lucia):

Autor a popis:

Piechowiczová Lucie, Madleňáková Lucia, Leges, 336 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
353 Kč (460 Kč)
  / ks  
koupit
 

Tématem sedmého ročníku konference Olomoucké debaty mladých právníků byly otázky zahraničních vlivů na vnitrostátní právo. Právní řád České republiky prochází neustálými změnami, od drobných, kterých bývají mnohdy stovky ročně, až po zásadní a rozsáhlé, které nás potkávají jen několikrát za život. Aktuálně jsme svědky komplexní reformy soukromého práva související s přijetím nového občanského zákoníku, zákona o obchodních korporacích a dalších předpisů, nedávno proběhlo několik zásadních změn v oblasti trestního práva v souvislosti s přijetím nového trestního zákoníku či zákona o trestní odpovědnosti právnických osob a i další právní odvětví prochází neustále změnami.

Cílem této konference bylo poukázat na to, zda a nakolik jsou minulé, současné či budoucí změny českého a popř. slovenského práva inspirovány zahraničními právními úpravami a zda je tato inspirace vhodná ve vztahu k právnímu systému či tradicím, z nichž vnitrostátní právo vychází, nebo naopak, zda existují limity pro legislativní zahraniční inspirace, zvlášť pokud je právní úprava převzata z kulturně odlišné země.

Zahraniční vlivy se nemusí nutně omezovat jen na zahraniční legislativní akty, ale lze je najít také v rozhodovací činnosti soudů či jiných orgánů. Zajímavou problematikou pak může být např. přenos zahraniční judikatorní praxe do českých podmínek.

Náš zájem nesměřuje pouze k současným inspiracím, ale snažíme se odkrýt netušené souvislosti mezi uskutečněnými změnami českého práva a jejich zahraničními vzory či najít možné modely hodné následování pro řešení současných problémů, které změnu práva vyžadují.

Sborník obsahuje práce z několika právních odvětví. Zastoupeny jsou příspěvky z oblasti finančního, správního, trestního, ústavního, občanského, pracovního a mezinárodního práva a teorie práva.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Zahraniční vlivy na vnitrostátní právo do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Zahraniční vlivy na vnitrostátní právo.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Zahraniční vlivy na vnitrostátní právo (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Zahraniční vlivy na vnitrostátní právo bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Zahraniční vlivy na vnitrostátní právo doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Humanitní vědy / Zahraniční vlivy na vnitrostátní právo