Zajatcem v Rusku

Kód: 8705725

Úplný název:

Zajatcem v Rusku (Hahn Hans \"Assi\"): 1943–1949

Autor a popis:

Hahn Hans Assi, Elka Press, 216 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
243 Kč (329 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.9.2017 dopoledne. 
 

Dosud česky nikdy nevydané vzpomínky německého stíhače z 2. světové války. Válečné paměti Assiho Hahna, poprvé vydané v roce 1951, jsou především svědectvím o jeho životě v sovětském zajetí.
Hahn, významný stíhač německé luftwaffe, byl se svým Me-109 sestřelen u Děmjanska v roce 1943 a v zajateckých táborech pobýval až do konce čtyřicátých let. Byl vystaven silnému tlaku Sovětů, aby spolu s jinými důstojníky podpořil tzv. Národní výbor svobodného Německa, propagandistický nástroj Kremlu ovládaný komunisty, což ale odmítl.

Aby bylo zřejmé, že se jedná o autentickou výpověď, nazval autor svou knihu v originále Mluvím pravdu. Během tvrdého vymývání mozku, jemuž byl v zajetí vystaven, se setkal s mnoha německými důstojníky, kteří v zajetí přistoupili na komunistickou ideologii někteří z nich se potom stali čelnými představiteli nového německého státu pod sovětským vlivem – Německé demokratické republiky (za všechny jmenujme Waltera Ulbrichta).
Kniha dobře dokumentuje nejen brutalitu sovětského režimu, ale také – svou zákonitou jednostranností – i způsob uvažování německých vojenských představitelů za války. Je napsaná čtivě a čte se jako dobrodružný román.
Autorem českého překladu je Jiří Ohlídal.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Zajatcem v Rusku do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Zajatcem v Rusku.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Zajatcem v Rusku (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Zajatcem v Rusku bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Zajatcem v Rusku doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé