Zakázaná láska u císařského dvora - Franišek Ferdinand a Žofie z Hohenbergu, rozená hraběn

Kód: 7222865

Úplný název:

Zakázaná láska u císařského dvora - Franišek Ferdinand a Žofie z Hohenbergu, rozená hraběn (Bestenreinerová Erika):

Autor a popis:

Bertenreinerová Erika, Víkend, 304 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad Ládví
 
 
 
 
 
204 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Láska rakouského následníka trůnu Františka Ferdinanda ke krásné dvorní dámě českého původu hraběnce Žofii Chotkové vyvolala u vídeňského dvora na přelomu 19. a 20. století bouři pohoršení. Avšak navzdory všem proroctvím patřilo jejich manželství k nejšťastnějším v celém císařství - do té doby, než se dvojice v Sarajevu roku 1914 stala obětí atentátu, který zpečetil zánik habsburské monarchie.
Osudy následníka trůnu rakousko-uherské monarchie Františka Ferdinanda a jeho manželky hraběnky Žofie Chotkové se skládají v romantické drama, jež svými následky změnilo Evropu, a zároveň úzce souvisí s českými zeměmi. Dosud neznámé podrobnosti o životě svérázného arcivévody a dvorní dámy, kteří si museli svou lásku tvrdě vybojovat, leccos pro ni obětovat i strpět ponižování a intriky u císařského dvora,
zasadila autorka do kontextu mezinárodních dějin politicky vypjatého období. Tragický osobní příběh přechází v tragédii světových rozměrů.
Bezmála sto let již uplynulo od násilné smrti manželů, v povědomí veřejnosti však vůči nim stále přetrvávají některé staré předsudky. Erika Bestenreiner je konfrontuje se skutečností a historickými prameny.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Zakázaná láska u císařského dvora - Franišek Ferdinand a Žofie z Hohenbergu, rozená hraběn do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Zakázaná láska u císařského dvora - Franišek Ferdinand a Žofie z Hohenbergu, rozená hraběn.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Zakázaná láska u císařského dvora - Franišek Ferdinand a Žofie z Hohenbergu, rozená hraběn (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Zakázaná láska u císařského dvora - Franišek Ferdinand a Žofie z Hohenbergu, rozená hraběn bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Zakázaná láska u císařského dvora - Franišek Ferdinand a Žofie z Hohenbergu, rozená hraběn doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historické romány

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Historické romány / Zakázaná láska u císařského dvora - Franišek Ferdinand a Žofie z Hohenbergu, rozená hraběn