Základní minimum o korupci a trestním právu pro pedagogy středních škol

Kód: 7478531

Úplný název:

Základní minimum o korupci a trestním právu pro pedagogy středních škol (Horník Jan, Žufanová Hana):

Autor a popis:

Horník Jan, Žufanová Hana, Wolters Kluwer, 0 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
226 Kč (282 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.9.2017 dopoledne. 
 

Korupce a její nejrozmanitější formy trápí společnost dnes a denně. Jelikož korupce ohrožuje zákonnost, demokracii a lidská práva, podrývá dobrý způsob vlády, zásady solidnosti a sociální spravedlnosti, zkresluje konkurenceschopnost, brzdí ekonomický rozvoj a ohrožuje stabilitu demokratických institucí a morální základy společnosti, je primárně úkolem státu s ní bojovat. Na kontrole a odhalování korupčního jednání se však má podílet i sama veřejnost, k čemuž je nezbytná určitá míra povědomí o korupci. Je proto nezbytné poskytovat občanům dostatek informací, který umožní rozpoznání korupce a zapůsobí též preventivně před využíváním korupčních praktik. Z uvedeného důvodu byla problematika korupce a boje s ní zařazena do rámcových vzdělávacích programů a pedagogové ji musejí zařadit v souladu se školními vzdělávacími plány do své výuky. K tomu má napomoci učebnice, kterou právě držíte v ruce.

Kromě samotného vymezení pojmu korupce, jejího třídění, jejích forem, jejím postihu v právním řádu České republiky, ale i na poli mezinárodním, se publikace věnuje i kriminologickým aspektům, preventivním nástrojům a uvádí, jak by se měl občan při styku s ní zachovat. První kapitola je pak věnována uvedení stručných základů (právních, morálních) odpovědnosti každého občana, aby žáci dokázali ozřejmit základní principy svých práv v kontextu právní odpovědnosti za svá jednání. Závěrečná kapitola pak nastiňuje základy trestního práva procesního, konkrétně uvedení základních aspektů a situací, které v každodenním životě nastávají a i děti a mladiství se do nich mohou snadno dostat, ať už jako svědkové, podezřelí či dokonce jako pachatelé. Učebnice obsahuje i řadu kontrolních a testových otázek, otázek k opakování a další metodické návody.

Publikace je určena především pedagogům středních škol, ale v přiměřeném rozsahu by měla být pomůckou i učitelům základních škol. V základních školách je doporučeno problematiku zařadit do učiva 8. a 9. ročníku.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Základní minimum o korupci a trestním právu pro pedagogy středních škol do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Základní minimum o korupci a trestním právu pro pedagogy středních škol.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Základní minimum o korupci a trestním právu pro pedagogy středních škol (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Základní minimum o korupci a trestním právu pro pedagogy středních škol bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Základní minimum o korupci a trestním právu pro pedagogy středních škol doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Humanitní vědy / Základní minimum o korupci a trestním právu pro pedagogy středních škol