Zákon cti - Příběh dvou pilotů bojujících na opačných stranách fronty

Kód: 8778846

Úplný název:

Zákon cti - Příběh dvou pilotů bojujících na opačných stranách fronty (Makos Adam):

Autor a popis:

Makos Adam, Omnibooks, 320 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
207 Kč (290 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.3.2018 dopoledne. 
 

Prosinec 1943: těžce poškozený americký bombardér Boeing B-17 se snaží přeletět nad válčícím Německem a vrátit se na svou základnu v Anglii. Pilotuje ho jedenadvacetiletý poručík Charlie Brown. Polovina osádky je na tomhle jejich prvním bojovém letu zraněná nebo mrtvá. Cestou nad Severní moře musí překonat ještě pobřežní oblast s hustou protiletadlovou obranou. Najednou se u ocasu bombardéru objevuje Messerschmitt Bf 109. Pilotem je německé stíhací eso Franz Stiegler a stisknutím spouště může mladou americkou osádku zničit… Následující události se vzpírají všem představám a později se označují za „nejneuvěřitelnější střetnutí nepřátel za druhé světové války“. Kolegialita pilotů nakonec převáží nad nepřátelstvím a americký bombardér dostává šanci k návratu domů. To, co se mezi nimi odehrálo, později zařadila 8. americká letecká armáda do kategorie „přísně tajné“. Ostatní spojenečtí piloti totiž nemohli spoléhat na to, že se všichni němečtí piloti zachovají stejně čestně jako Franz Stigler. Byl to čin, o kterém se Franz nemohl vůbec zmínit, jinak by ho postavili před vojenský soud. Autor na základě rozhovorů s oběma piloty líčí jejich životní osudy od mládí, přes vstup k vojenskému letectvu až po jejich zapojení do bojů druhé světové války. Můžeme tak porovnávat život německých a amerických letců v období jejich vzdušných soubojů nad okupovanou Evropou. Franz se ke konci války přeškolil na první do sériové výroby zařazený proudový letoun Me 262 a po kapitulaci Německa skončil v americkém zajetí. Charlie Brown absolvoval stanovený počet bojových letů a vrátil se do Spojených států. Na to podivné střetnutí mysleli Charlie i Franz čtyřicet let, dokud jako staří muži nezačali po sobě ve světě pátrat. Byla to jejich poslední mise, která mohla navždy změnit jejich životy. Z bývalých válečných protivníků se stali velcí přátelé. Text je doplněn situačními mapkami. Dosud byla přeložena do němčiny, francouzštiny, polštiny a maďarštiny.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Zákon cti - Příběh dvou pilotů bojujících na opačných stranách fronty do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Zákon cti - Příběh dvou pilotů bojujících na opačných stranách fronty.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Zákon cti - Příběh dvou pilotů bojujících na opačných stranách fronty (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Zákon cti - Příběh dvou pilotů bojujících na opačných stranách fronty bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Zákon cti - Příběh dvou pilotů bojujících na opačných stranách fronty doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Military

 
Knihkupectví / Military / Zákon cti - Příběh dvou pilotů bojujících na opačných stranách fronty