Zákon o obětech trestných činů

Kód: 8757649

Úplný název:

Zákon o obětech trestných činů (Jelínek Jiří): komentár s judikaturou

Autor a popis:

Jelínek Jiří, Leges, 264 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
374 Kč (500 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.9.2017 dopoledne. 
 

Zákon o obětech trestných činů přináší komplexní úpravu pomoci obětem trestných činů, dosud roztříštěnou do několika předpisů, a novelizuje deset dalších zákonů, zejména trestní řád, občanský soudní řád a zákon o poskytnutí peněžité pomoci obětem trestných činů.

Zákon rozšiřuje práva obětí trestných činů, zejména o právo na relevantní informace pro oběť trestné činnosti, posiluje pomoc obětem trestných činů, zejména tím, že vymezuje pojem odborné pomoci obětem, stanoví podmínky pro její poskytnutí i dobu, po kterou mají oběti právo na odbornou pomoc. Zákon také nově upravuje poskytnutí peněžité pomoci obětem trestných činů od státu. Nová právní úprava dále reguluje činnost subjektů, které poskytují pomoc obětem trestných činů, a zavádí jejich povinnost akreditovat se pro poskytování služeb obětem trestných činů.

Současně zákon představuje další z novel trestního řádu, ve kterém zejména rozšiřuje procesní práva poškozeného v trestním řízení a zavádí dosud neznámý institut tzv. předběžných opatření záležejících v různě formulovaných zákazech chování obviněného.

Publikace obsahuje podrobný komentář nového zákona a související judikaturu. Komentář vychází ze stavu právní úpravy platné ke dni 1. dubna 2013 a z judikatury k této úpravě.

Kniha je cennou pomůckou pro práci neziskových organizací poskytujících pomoc obětem trestné činnosti, soudců, přísedících, státních zástupců, policistů, kriminalistů, advokátů či ostatních pracovníků právní praxe. Podává informace i pro širší okruh zájemců o otázky postavení obětí trestných činů v České republice.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Zákon o obětech trestných činů do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Zákon o obětech trestných činů.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Zákon o obětech trestných činů (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Zákon o obětech trestných činů bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Zákon o obětech trestných činů doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Pravo

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Pravo / Zákon o obětech trestných činů