Zákon o pohřebnictví Zákon o válečných hrobech

Kód: 7478680

Úplný název:

Zákon o pohřebnictví Zákon o válečných hrobech (Vetešník Pavel, Stránská Eva, Šejvl Jaroslav): Komentár

Autor a popis:

Vetešník Pavel, Stránská Eva, Šejvl Jaroslav, Wolters Kluwer, 216 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
368 Kč (440 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.11.2017 dopoledne. 
 

 

Předkládaná publikace je vůbec prvním komentářem k zákonu č. 256/2001 Sb., o pohřebnictví, a zákonu č. 122/2004 Sb., o válečných hrobech a pietních místech. Kniha obsahuje praktický výklad zákona, tj. platného práva, i vhodná další doporučení pro praxi, shrnuje nejdůležitější judikaturu Ústavního soudu, Nejvyššího správního soudu a dalších soudů a cituje také technické normy ČSN.

Jak autoři na několika místech upozorňují, právní regulace pohřebnictví je velmi složitá – střetává se v ní právo soukromé (např. nájemní vztahy k hrobovému místu, dědictví) s právem veřejným, zejména správním. Proto výklad obsahuje řadu zasvěcených přesahů do souvisejících právních odvětví – stavebního práva (např. ochranná pásma pohřebišť), zdravotnického práva (např. provádění pitev), práva ústavního (např. ochrana osobnosti, důstojnosti a piety) i práva trestního (např. omezení při podezření na spáchání trestného činu). Zejména v případě zákona o válečných hrobech jsou přehledně vyloženy také související mezinárodní smlouvy, kterými je Česká republika vázána.

Jasný, srozumitelný výklad ocení zejména zaměstnanci obcí a měst, provozovatelé pohřebišť, pohřebních služeb a krematorií i zaměstnanci příslušných ministerstev, kterých se oblast pohřebnictví dotýká – a to nejen Ministerstva pro místní rozvoj, ale např. i Ministerstva zdravotnictví. Kniha bude také užitečnou pomůckou pro studenty a absolventy učebních oborů souvisejících s pohřebnictvím.

 

Nahlédnout do Zákon o pohřebnictví Zákon o válečných hrobech Nahlédnout do Zákon o pohřebnictví Zákon o válečných hrobech

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Zákon o pohřebnictví Zákon o válečných hrobech do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Zákon o pohřebnictví Zákon o válečných hrobech.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Zákon o pohřebnictví Zákon o válečných hrobech (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Zákon o pohřebnictví Zákon o válečných hrobech bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Zákon o pohřebnictví Zákon o válečných hrobech doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Pravo

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Pravo / Zákon o pohřebnictví Zákon o válečných hrobech