Zákon o posuzování vlivů na životní prostředí

Kód: 7478730

Úplný název:

Zákon o posuzování vlivů na životní prostředí (Dvořák Libor): Komentár

Autor a popis:

Dvořák Libor, Wolters Kluwer, 250 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
396 Kč (495 Kč)
  / ks  
koupit
 

Posuzování vlivů na životní prostředí je jedním z nejdůležitějších nástrojů ochrany životního prostředí. Základním předpisem upravujícím v ČR tuto složitou problematiku je zákon č. 100/2001 Sb. Cílem komentáře k tomuto předpisu je poskytnout čtenáři podrobnější informace o české právní úpravě posuzování vlivů na životní prostředí, a to v jeho podobě projektové (EIA) i strategické (SEA). Autor vysvětluje jednotlivé instituty i procesy českého práva v souvislosti s evropskou legislativou. Speciální pozornost je věnována ustanovením dotčeným poslední novelou zákona (zákon č. 39/2015 Sb.), která je zatím nejpodstatnější změnou, kterou tento předpis od nabytí své účinnosti doznal. Výklad je u relevantních ustanovení doplněn judikaturou Ústavního a Nejvyššího správního soudu.

Publikace může být nápomocna pracovníkům veřejné správy (zejména krajských úřadů), kteří agendu posuzování vlivů na životní prostředí vykonávají, investorům, kteří v procesu EIA vystupují jako oznamovatelé, autorizovaným osobám v oblasti posuzování vlivů na životní prostředí, pořizovatelům územně plánovací dokumentace, pracovníkům samosprávy, ale rovněž nevládním subjektům či studentům vysokých škol.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Zákon o posuzování vlivů na životní prostředí do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Zákon o posuzování vlivů na životní prostředí.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Zákon o posuzování vlivů na životní prostředí (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Zákon o posuzování vlivů na životní prostředí bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Zákon o posuzování vlivů na životní prostředí doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Pravo

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Pravo / Zákon o posuzování vlivů na životní prostředí