Zákon o rozhodčím řízení a o výkonu rozhodčích nálezů

Kód: 7201874

Úplný název:

Zákon o rozhodčím řízení a o výkonu rozhodčích nálezů (Lisse Luděk):

Autor a popis:

Lisse Luděk, LINDE, 920 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
1 008 Kč (1 200 Kč)
  / ks  
koupit
 

Publikace Zákon o rozhodčím řízení a o výkonu rozhodčích nálezů s komentářem reaguje na novelu zákona o rozhodčím řízení (zákonem č. 19/2012), která vstupuje v účinnost 1. 4. 2012 a která byla přijata zejména za účelem aproximace českého právního řádu s unijní právní úpravou. Protože jde o novelu naprosto zásadní co do obsahu i šíře, bylo třeba se v předkládaném komentáři vyrovnat s celou řadou nových situací, které mohou v návaznosti na aplikaci zákona potenciálně vzniknout.
Publikace je proto určena nejen akademikům, kteří vyučují právo rozhodčího řízení nebo mezinárodního obchodu na univerzitách a vysokých školách, a jejich posluchačům, ale i praktikům v oblasti rozhodčího řízení, a to ať již samotným rozhodcům, soudcům, advokátům, podnikovým právníkům, exekutorům, nebo těm, kteří se zabývají rozhodčím řízením z pozice ochrany spotřebitele.
Je také, a to v neposlední řadě z pohledu jejího využití v praxi, určena podnikatelům, kteří vstupují do nepřeberného množství závazkových vztahů se svými obchodními partnery a se spotřebiteli-zákazníky, stejně tak i těm spotřebitelům, kteří se chtějí v této oblasti vzdělávat, když se zejména v oblasti spořitelského práva v návaznosti na moderní trendy alternativního (mimosoudního) řešení sporů setkávají s rozhodčím řízením stále častěji.
Publikace je nepochybně pro všechny zájemce jako účastníky nebo potenciální účastníky rozhodčího řízení konkrétním průvodcem na jejich cestě rozhodčím řízením a poskuje praktický výklad k jednotlivým ustanovením novelizovaného zákona o rozhodčím řízení doplněný stávající judikaturou, která je v knize pro svůj zásadní a neodmyslitelný vliv a význam pro každou oblast právního života, rozhodčí řízení nevyjímaje, hojně obsažena.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Zákon o rozhodčím řízení a o výkonu rozhodčích nálezů do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Zákon o rozhodčím řízení a o výkonu rozhodčích nálezů.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Zákon o rozhodčím řízení a o výkonu rozhodčích nálezů (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Zákon o rozhodčím řízení a o výkonu rozhodčích nálezů bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Zákon o rozhodčím řízení a o výkonu rozhodčích nálezů doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Pravo

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Pravo / Zákon o rozhodčím řízení a o výkonu rozhodčích nálezů