Zákon o státní památkové péči

Kód: 7357659

Úplný název:

Zákon o státní památkové péči (kol.):

Autor a popis:

Varhaník Jiří, Malý Stanislav, Wolters Kluwer, 1200 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
1 161 Kč (1 350 Kč)
  / ks  
koupit
 

Komentář zákona č. 20/1987 Sb., o státní památkové péči, si klade za cíl seznámit veškeré zájemce s právní úpravou státní památkové péče v širším rozsahu.

Protože do platné právní úpravy státní památkové péče se i přes značný časový odstup stále promítají důsledky rozhodnutí a opatření provedených za účinnosti starších právních předpisů, publikace se stroze neomezuje jen na komentář platné právní úpravy, ale na mnoha místech reaguje na některé významné aspekty předchozí právní úpravy a tehdejší praxe, sahající někdy až několik desetiletí nazpět. To umožňuje pochopit také vývoj této složité právní problematiky, která se v novodobých dějinách zakládá v situaci po druhé světové válce.

Pro úzkou souvislost výkonu státní památkové péče s oborem stavebního práva zařadili autoři také komentář vybraných ustanovení stavebního zákona. V přílohách jsou zařazeny související právní předpisy, které usnadňují čtenářům orientaci v rozlehlé a složité právní problematice. Výběr judikátů je střídmý a kritický, protože si autoři uvědomují jejich nejednoznačnost a často protichůdná tvrzení.

Kniha je koncipována tak, že ji mohou využít nejen pracovníci státní památkové péče, ale také zaměstnanci stavebních úřadů všech stupňů, jakož i další osoby působící na úseku výstavby při ochraně kulturního dědictví. Může však najít uplatnění též u vlastníků památkově chráněných nemovitostí, stejně jako movitých kulturních památek, ať již jde o orgány územní samosprávy, další právnické osoby, či osoby fyzické. Prospěšná může být také pro četná občanská sdružení, jejichž činnost se dotýká problematiky památkové péče.

Nahlédnout do Zákon o státní památkové péči Nahlédnout do Zákon o státní památkové péči

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Zákon o státní památkové péči do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Zákon o státní památkové péči.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Zákon o státní památkové péči (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Zákon o státní památkové péči bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Zákon o státní památkové péči doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Pravo

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Pravo / Zákon o státní památkové péči