Zákon o veřejných rejstřících právnických a fyzických osob

Kód: 7478506

Úplný název:

Zákon o veřejných rejstřících právnických a fyzických osob (Hampel Petr, Walder Ivo): Komentár

Autor a popis:

Hampel Petr, Walder Ivo, Wolters Kluwer, 0 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
546 Kč (669 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.10.2017 dopoledne. 
 

Problematika evidence právnických osob soukromého práva byla dosud obsažena v několika předpisech (zejm. v obchodním zákoníku). Při rekodifikaci občanského a obchodního práva byla tato matérie vyčleněna do samostatného předpisu, a to zákona č. 304/2013 Sb., o veřejných rejstřících právnických a fyzických osob. Nová úprava platí pro všech šest veřejných rejstříků – spolkový rejstřík, nadační rejstřík, rejstřík ústavů, rejstřík společenství vlastníků jednotek, obchodní rejstřík a rejstřík obecně prospěšných společností, normuje základní principy jejich vedení, jakož i řízení ve věcech veřejných rejstříků.

Komentář podrobně vysvětluje praktické problémy, které mohou v souvislosti se zápisem do veřejného rejstříku nastat. Zahrnuje konkrétní řešení, opírající se o standardní výkladové postupy; součástí je i judikatura soudů vyšších stupňů použitelná i po nabytí účinnosti uvedeného zákona.

Tato publikace je první svého druhu věnující se uceleně tématu veřejných rejstříků a bude jistě cenným zdrojem informací pro soudce, advokáty, podnikatele i ostatní subjekty povinně ve veřejných rejstřících evidované.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Zákon o veřejných rejstřících právnických a fyzických osob do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Zákon o veřejných rejstřících právnických a fyzických osob.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Zákon o veřejných rejstřících právnických a fyzických osob (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Zákon o veřejných rejstřících právnických a fyzických osob bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Zákon o veřejných rejstřících právnických a fyzických osob doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Pravo

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Pravo / Zákon o veřejných rejstřících právnických a fyzických osob