Zákon o veřejných službách v přepravě cestujících Komentář

Kód: 7357662

Úplný název:

Zákon o veřejných službách v přepravě cestujících Komentář (kol.):

Autor a popis:

Kovalčíková Daniela, Štandera Jan, Wolters Kluwer, 236 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
286 Kč (350 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.10.2017 dopoledne. 
 

Hlavním účelem vydání Komentáře je vysvětlit zcela novou právní úpravu veřejných služeb v přepravě cestujících v drážní a silniční dopravě a přiměřeně i ve vnitrozemské vodní plavbě. Evropská unie po téměř čtyřiceti letech přijala novou právní úpravu pro oblast veřejných služeb v železniční a silniční dopravě – nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1370/2007. I když toto nařízení platí přímo, v ČR byl v návaznosti na něj připraven a schválen nový zákon o veřejných službách v přepravě cestujících, jehož cílem byla komplexní úprava veřejné dopravy v jednom právním předpisu. Zákon vedle adaptace nařízení komplexně upravuje veřejnou dopravu a stanovuje podmínky pro liberalizaci trhu veřejné dopravy.

Komentář se proto zaměřuje na právní úpravu postavení jednotlivých orgánů při zajišťování veřejných služeb ve veřejné dopravě (stát, kraje a obce), proces nabídkového řízení pro výběr dopravce a na postavení orgánu dohledu nad dodržováním postupu při uzavření smlouvy o veřejných službách, včetně stanovení jeho pravomocí.

Dále se Komentář soustřeďuje na vymezení dopravní obslužnosti státu, krajů a obcí, postup státu, krajů a obcí při zajišťování dopravní obslužnosti veřejnými službami v přepravě cestujících, systém financování veřejné dopravy z veřejných rozpočtů a úpravu dopravního plánování a integrovaných veřejných služeb.

Nahlédnout do Zákon o veřejných službách v přepravě cestujících Komentář Nahlédnout do Zákon o veřejných službách v přepravě cestujících Komentář

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Zákon o veřejných službách v přepravě cestujících Komentář do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Zákon o veřejných službách v přepravě cestujících Komentář.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Zákon o veřejných službách v přepravě cestujících Komentář (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Zákon o veřejných službách v přepravě cestujících Komentář bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Zákon o veřejných službách v přepravě cestujících Komentář doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Pravo

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Pravo / Zákon o veřejných službách v přepravě cestujících Komentář