Hrádek u Nechanic

Kód: 3200241

Úplný název:

Hrádek u Nechanic (kol.):

Autor a popis:

BETEXA, 0 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
200 Kč (250 Kč)
  / ks  
koupit
 

ZÁMEK HRÁDEK U NECHANIC se nachází 15 km od Hradce Králové. Stojí na nízkém návrší zvaném Lubenský vrch blízko vsi Hrádek. Vesnice získala své jméno podle středověké tvrzi, která tu stála již na konci 14. století a patřila Bořkovi z Hrádku. V 16. století byla tvrz zbořena. Tento zámek vám nyní jako novinku nabízíme v podobě vystřihovánky.

Zámek byl postaven v období romantismu, tedy v období, kdy ožívaly historické slohy. Architekti se nechávali často inspirovat gotikou a napodobovali motivy středověké hradní architektury. Zámek měl tedy na první pohled budit dojem středověkého hradu.

Budova zámku je postavena ve stylu tudorské (anglické) novogotiky. Ta se vyznačuje tupým zakončením střech a obrysy budov obohacuje cimbuří. Dalším výrazným prvkem anglické novogotiky je tzv. tudorský oblouk (široký lomený oblouk) používaný především u portálů bran, ale též u oken.

Jako předloha pro stavbu zámku posloužil nerealizovaný projekt anglického architekta G. B. Lamba na přestavbu zámku Crewe Hall. Vedením stavebních prací byl pověřen mladý vídeňský architekt Karel Fischer, který Lambovy plány přepracoval a navrhl výzdobu zámeckých interiérů. Nyní vám tento model přinášíme v podobě vystřihovánky.

Návod na sestavení je u vystřihovánky v češtině, němčině a angličtině.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Hrádek u Nechanic do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Hrádek u Nechanic.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Hrádek u Nechanic (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Hrádek u Nechanic bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Hrádek u Nechanic doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Výtvarné nápady