Zamrzlá evoluce aneb je to jinak, pane Darwin

Kód: 2002528

Úplný název:

Zamrzlá evoluce aneb je to jinak, pane Darwin (Flegr Jaroslav): aneb je to jinak, pane Darwin

Autor a popis:

Flegr Jaroslav, Academia, 340 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
241 Kč (350 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.9.2017 dopoledne. 
 

Většina biologů i studentů přicházejících studovat biologii na vysokou školu se domnívá, že evoluční biologie je v podstatě uzavřená kapitola vědy. Ale co když je všechno úplně jinak?
Co když právě evoluční biologie v 70. a 80. letech uplynulého století prodělala v naprosté tichosti zcela zásadní revoluci, po níž by se vlastně měly od základu přepsat veškeré učebnice tohoto oboru? Co když je i nový model evoluce vycházející z dawkinsovsko-hamiltonovské teorie sobeckého genu, založené na soupeření různých variant téhož genu o předání co největšího počtu vlastních kopií do dalších generací, stejně chybný jako původní model Darwinův, a vbrzku nás proto čeká revoluce další?
A nemohla by stávající model nahradit například teorie takzvané zamrzlé evoluce? Teorie, která předpokládá, že naprostá většina druhů, se kterými se v přírodě setkáváme, není schopná se evolučně vyvíjet, ani když jsou vystaveny sebesilnějšímu selekčnímu tlaku, a tak pouze pasivně čekají, až se změny v jejich prostředí nahromadí v takové míře, že jim nezbude, než způsobně vyhynout. Kde se berou nové druhy, jak je možné, že jsou druhy účelně přizpůsobeny svému prostředí a jak může v takovémto evolučně zamrzlém světě vůbec docházet k evoluci? Odpověď na uvedené otázky, jakož i otevřený a někdy poněkud svérázný pohled do zákulisí dnešní vědy nabízí tato kniha.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Zamrzlá evoluce aneb je to jinak, pane Darwin do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Zamrzlá evoluce aneb je to jinak, pane Darwin.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Zamrzlá evoluce aneb je to jinak, pane Darwin (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Zamrzlá evoluce aneb je to jinak, pane Darwin bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Zamrzlá evoluce aneb je to jinak, pane Darwin doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Přírodní vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Přírodní vědy / Zamrzlá evoluce aneb je to jinak, pane Darwin