Zanedbávání dětí - příčiny, důsledky a možnosti hodnocení

Kód: 2475695

Úplný název:

Zanedbávání dětí - příčiny, důsledky a možnosti hodnocení (Pemová Terezie, Ptáček Radek): príciny, dusledky a možnosti hodnocení

Autor a popis:

Pemová Terezie, Ptáček Radek, Grada, 200 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
254 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Zanedbávání dětí je oproti jiným formám nevhodného chování vůči dětem velmi specifické. Jeho identifikace bývá velice problematická a někdy k ní nemusí dojít vůbec. Dítě se tak může dlouhou dobu nacházet v tíživé situaci, kdy nejsou dostatečným způsobem uspokojovány jeho potřeby. Následky takovýchto případů mohou být pak nesmírně závažné, v některých případech i celoživotní. Vzhledem k těmto charakteristikám zůstává zanedbávání velmi často skryto. Přes svoji závažnost je však často opomíjeno i v odborné literatuře. Tato publikace se jako první v České republice věnuje problematice zanedbávání systematicky, a to z hlediska příčin a důsledků na život a vývoj dětí, ale řeší též možnosti hodnocení a intervence. Uvedeny jsou také původní nálezy autorů knihy a jejich pohled na zanedbávání, včetně statistických informací o této problematice z České republiky. Publikace představuje komplexní zdroj informací o zanedbávání dětí, který využijí všichni odborníci pohybující se v oblasti sociálněprávní ochrany dětí, tedy zvláště sociální pracovníci, psychologové, právníci, lékaři, ale samozřejmě též studenti těchto oborů nebo zájemci o danou problematiku.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Zanedbávání dětí - příčiny, důsledky a možnosti hodnocení do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Zanedbávání dětí - příčiny, důsledky a možnosti hodnocení.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Zanedbávání dětí - příčiny, důsledky a možnosti hodnocení (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Zanedbávání dětí - příčiny, důsledky a možnosti hodnocení bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Zanedbávání dětí - příčiny, důsledky a možnosti hodnocení doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Odborná psychologie

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Odborná psychologie / Zanedbávání dětí - příčiny, důsledky a možnosti hodnocení