Zápisky o Válce česko-slovenské

Kód: 7017176

Úplný název:

Zápisky o Válce česko-slovenské (Palán Aleš):

Autor a popis:

Palán Aleš, Kalich, 192 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
55 Kč (70 Kč)
  / ks  
koupit
 

Autor vstupuje do společenské diskuse o rozdělení Česko-Slovenska knihou, kterou lze řadit do žánru kontrafaktuální historie, tedy: Co by se stalo, kdyby… Palán se ohlíží za dobou před dvaceti lety a zkoumá, jak se stalo, že tehdy byla válka.
Vychází z této myšlenky: kdyby v závěru roku 1992 fungovala česká média tak jako dnes, rozdělení Česko-Slovenska by se neobešlo bez konfliktů. Odehrála by se Válka česko-slovenská, válka se vším všudy. Noviny a televize by ji potřebovaly, a tak by (si) ji udělaly.
Namísto obvyklé formy reportáže či vyprávění příběhu ve třetí osobě dociluje silnějšího účinku skládáním tematických výstřižků z novin chronologicky za sebe. Jedná se tak v podstatě o klasickou výstřižkovou službu - s tím rozdílem, že mediální výstupy zde jsou kompletně smyšleny, stejně jako situace, kterou dané mediální postupy vyvolají.
Kniha ukazuje moc médií, způsob, jakým proměňují realitu i svázanost politiky s nimi. Komentáře a zprávy se dnes v médiích slévají v jeden celek, emoční náboj je upřednostňován nad zpravodajskou informací. Média tvoří realitu a tato knihu to v detailu ukazuje.
Autor knihy prošel jako novinář řadou redakcí českých tištěných médií - regionálních i celorepublikových -, poznal z blízka práci také na celoplošných televizích. Způsob utváření zpráv a metodika podávání informací veřejnosti je mu důvěrně známá. Stejně jako to, jak se práce novináře za dvacet let svobody formovala a posouvala.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Zápisky o Válce česko-slovenské do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Zápisky o Válce česko-slovenské.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Zápisky o Válce česko-slovenské (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Zápisky o Válce česko-slovenské bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Zápisky o Válce česko-slovenské doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu