Zápisky obviněného

Kód: 8749069

Úplný název:

Zápisky obviněného (Freimanová Anna, Havel Václav, Palouš Martin, Wilson Paul, Žantovský Michael, Dušek David): Diár Václava Havla 1977

Autor a popis:

Freimanová Anna, Havel Václav, Palouš Martin, Wilson Paul, Žanto, Knihovna Václava Havla, 256 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
221 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

O existenci útržkovitých deníkových záznamů, přibližujících nejbolestivější setkání Václava Havla s represivními složkami komunistické moci, neměl dlouho nikdo ponětí. Sám Václav Havel se o nich nikde nezmiňoval a ani v rozhovorech s nejbližšími se ke své vězeňské zkušenosti příliš nevracel. K jejich objevení došlo až před necelými dvěma lety, kdy David Dušek začal pořádat pozůstalost svého dědečka Zdeňka Urbánka – překladatele, esejisty a celoživotního rádce a přítele Václava Havla. V jedné z krabic s písemnostmi nalezl diář s poznámkami, jejichž rukopis se nápadně podobal písmu Václava Havla. Svou domněnku se rozhodl zkonzultovat s Annou Freimanovou, která byla s Václavem Havlem v úzkém kontaktu již od 80. let, a fantastický objev byl na světě: nezpochybnitelně autentická výpověď obviněného ve vyšetřovací vazbě.

Krátce nato Dušek oslovil další tři blízké spolupracovníky Václava Havla – filozofa Martina Palouše, kanadského překladatele Paula Wilsona a diplomata a psychologa Michaela Žantovského – s prosbou o napsání esejů, které by Havlovy zápisky, nezřídka zkratkovité, pomohly rozkrýt a ozřejmit. Právě takto vznikl koncept knihy Václav Havel: Zápisky obviněného.

“Diář z jednoho z nejdramatičtějších období v Havlově životě přispívá k lepšímu chápání cíleného útoku moci na nekonformního spisovatele, jeho tehdejšího duševního rozpoložení, jeho myšlenkového i společenského okruhu a mučivého dilematu, před nějž byl postaven,” řekl spoluautor knihy, Havlův životopisec a ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Zápisky obviněného do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Zápisky obviněného.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Zápisky obviněného (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Zápisky obviněného bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Zápisky obviněného doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Osobnosti a osudy

 
Knihkupectví / Historie / Osobnosti a osudy / Zápisky obviněného