Zapomeňte, že jste byli lidmi - Nacistické koncentrační tábory-symbol barbarství

Kód: 7557094

Úplný název:

Zapomeňte, že jste byli lidmi - Nacistické koncentrační tábory-symbol barbarství (Moulis Miloslav, Cílek Roman): Nacistické koncentrační tábory - symbol barbarství

Autor a popis:

Moulis Miloslav, Cílek Roman, Epocha, 352 stran, jazyk - čeština, 2018

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
213 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.4.2018 dopoledne. 
 

Jak snadné a pohodlné je otočit se zády k minulosti. A jak je to také nestatečné!
Dá-li se to takto říci, pak tato kniha, jejíž třetí vydání vám nabízíme, je pobouřenou autorskou vzpourou proti stavu, kdy se téma nacistických koncentračních táboru vytrácí z vědomí naší společnosti a je připomínáno vždy spíš jen jednostranně a nárazově. Proto oba zkušení autoři literatury faktu, kteří se těmito otázkami dlouho zabývali a mají k nim i osobní vztah (jejich otcové se stali oběťmi hitlerovců a Miloslav Moulis prožil jako politický vězen za ostnatými dráty téměř pět let), zpracovali dílo, jež přehlednou a čtivou formou nabízí mnohostranný obraz toho, co nacistické koncentrační tábory v dané etapě nejen německých, ale téměř celoevropských dějin představovaly. K vyjádření zvolili formu střídání faktografických kapitol s dramatickým vylíčením výjimečných osudů a událostí. Název knihy vychází z nacistického záměru, aby ti, které uvěznili a hodlali zničit, přestali být lidmi – ale platí to rovněž v opačném směru: ti, kteří se podvolili k zformování, řízení a výkonu barbarské praxe v koncentračních táborech, sami přestali být běžnými lidskými bytostmi. I z těchto důvodů je o tom třeba psát – tím spíš, že nacistické tábory smrti nebyly ve 20. století bohužel jedinými, jimiž si lidstvo zatížilo svou historii.

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Zapomeňte, že jste byli lidmi - Nacistické koncentrační tábory-symbol barbarství do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Zapomeňte, že jste byli lidmi - Nacistické koncentrační tábory-symbol barbarství.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Zapomeňte, že jste byli lidmi - Nacistické koncentrační tábory-symbol barbarství (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Zapomeňte, že jste byli lidmi - Nacistické koncentrační tábory-symbol barbarství bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Zapomeňte, že jste byli lidmi - Nacistické koncentrační tábory-symbol barbarství doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Military

 
Knihkupectví / Military / Zapomeňte, že jste byli lidmi - Nacistické koncentrační tábory-symbol barbarství