Zásady prevence psychosomatických onemocnění

Kód: 7387518

Úplný název:

Zásady prevence psychosomatických onemocnění (Poněšický Jan):

Autor a popis:

Poněšický Jan, Triton, 120 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
111 Kč (159 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.11.2017 dopoledne. 
 

Psychogenní onemocnění jsou v naší uspěchané a na výkon a úspěch zaměřené době stále častějším fenoménem. Odcizení, povrchnost vztahů a smysl života viděný v zábavě a blahobytu protiřečí autentickým lidským hodnotám a potřebám jak seberealizace, tak i vzájemnosti a občanské odvahy. Zvláště neurózy a psychosomatická onemocnění, jež jsou považovány za civilizační choroby, jsou podmíněné nepřirozeným způsobem života, stresem, to jest tlakem na přizpůsobení se daným podmínkám, přičemž rozhodující roli hraje způsob, jak tyto zátěžové situace zpracováváme. Mnohem lépe se s nimi vyrovnávají lidé, kteří dbají na své mezilidské vztahy a zázemí, a též ti, kteří se ze svých zkušeností učí a mohou se opřít o své názory a ideály. To je i cíl psychoterapie.Autor poukazuje na fakt, že rozhodující roli v ní hraje vztah a interakce mezi pacientem a terapeutem, jeho postoj a angažovanost. Terapeut se chtě nechtě stává v jistých ohledech vzorem pro pacienta. Na co terapeut reaguje, do jakých stránek pacientovy osobnosti se vciťuje a jak s ním jedná - tato interpersonální dynamika, kterou Poněšický podrobně popisuje, hraje podstatnější roli nežli proklamované terapeutické postupy a techniky.

Nahlédnout do Zásady prevence psychosomatických onemocnění Nahlédnout do Zásady prevence psychosomatických onemocnění

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Zásady prevence psychosomatických onemocnění do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Zásady prevence psychosomatických onemocnění .
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Zásady prevence psychosomatických onemocnění (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Zásady prevence psychosomatických onemocnění bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Zásady prevence psychosomatických onemocnění doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Zásady prevence psychosomatických onemocnění