Zásady skupiny, profily a IntelliMirror ve Windows 2003, 2000 a XP

Kód: 2510806

Úplný název:

Zásady skupiny, profily a IntelliMirror ve Windows 2003, 2000 a XP (Moskowitz Jeremy):

Autor a popis:

Moskowitz Jeremy, Computer Press, 528 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
442 Kč (564 Kč)
  / ks  
koupit
 

Zásady skupiny (angl. Group Policy) vedle služby Active Directory výrazně zjednodušují práci správcům systému. Už nemusíte chodit od počítače k počítači, abyste změnili jejich nastavení či nainstalovali nový software. Zásady skupiny umožňují veškerou tuto činnost provádět z jednoho místa. Tato dosud jediná takto podrobně zaměřená publikace vás naučí veškerou práci se službou Zásady skupiny od základů, mezi něž patří práce s konzolou GPMC, až po složitější operace, jako je zpracování zásad skupiny ve zpětné smyčce nebo odstraňování problémů na straně klienta. Výklad překračuje běžný popis použití zásad skupiny a věnuje se též profilům ve Windows a službě IntelliMirror, pomocí níž je možné spravovat dokumenty, složky a nainstalovaný software. Kniha popisuje problematiku v mnohem širším měřítku, a tak se mimo jiné naučíte: - použití konzoly GPMC v Active Directory, - využití Objektů zásad skupiny na různých správních úrovních, - zabezpečení v GPMC a udělování práv uživatelům, - práci se zpětnou smyčkou zásad skupiny, - nastavení vztahu důvěryhodnosti mezi doménovými strukturami, - vzdálenou správu pomocí zásad skupiny a protokolování v registrech, - vytváření, spravování a aktualizaci šablon ADM ve Windows, - auditování přístupu a zesílené řízení skupin, - vytváření a použití skriptů v konzole GPMC, - nastavení, testování a změny cestovních i místních profilů, - přesměrování složek a souborů offline, - instalaci, nastavení a odebrání aplikací pomocí služby IntelliMirror, - tvorbě stínových kopií či nastavení serveru RIS. Postupy „krok za krokem“ vás rychle a přehledně provedou veškerými činnostmi, které se od správce systému očekávají. Výklad je navíc doplněn o množství tipů, upozornění a expertních poznámek, jež zdůrazňují nebo doplňují probíranou látku. K textu knihy samozřejmě patří dostatek obrázků ilustrujících použité principy, nástroje a postupy. O autorovi: Jeremy Moskowitz, držitel certifikátů MSCE a MCSA, je nezávislým konzultantem a lektorem pro technologie Windows. V několika velkých amerických organizacích se zaměřoval zvláště na práci s Active Directory, Zásadami skupiny a Systems Management Serverem. Je autorem největšího komunitního fóra zabývajícího se problematikou zásad skupiny: www.GPOanswers.com. Pravidelně přispívá do amerických odborných časopisů Windows and .NET Magazine a Microsoft Certified Professional Magazine a přednáší na mnoha odborných konferencích.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Zásady skupiny, profily a IntelliMirror ve Windows 2003, 2000 a XP do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Zásady skupiny, profily a IntelliMirror ve Windows 2003, 2000 a XP.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Zásady skupiny, profily a IntelliMirror ve Windows 2003, 2000 a XP (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Zásady skupiny, profily a IntelliMirror ve Windows 2003, 2000 a XP bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Zásady skupiny, profily a IntelliMirror ve Windows 2003, 2000 a XP doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Výpočetní technika

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Výpočetní technika / Zásady skupiny, profily a IntelliMirror ve Windows 2003, 2000 a XP