Zastupitelé českých měst a obcí v evropské perspektivě

Kód: 7419042

Úplný název:

Zastupitelé českých měst a obcí v evropské perspektivě (Ryšavý Dan, Šaradín Pavel): v evropské perspektive

Autor a popis:

Ryšavý Dan, Šaradín Pavel, SLON, 192 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
227 Kč (330 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 20.10.2017 dopoledne. 
 

Kniha Zastupitelé českých měst a obcí v evropské perspektivě je první monografií, která zpracovává mezinárodní kvantitativní výzkumy založené na dotazování představitelů obcí. Autoři představují především výsledky výzkumu. Proměny městských zastupitelstev v evropské perspektivě, využívají ale i další šetření. Práce zaplňuje mezeru a splácí část dluhu české sociologie vůči tématu místní demokracie a samosprávy. Autoři v ní přibližují profil českých lokálních politiků, analyzují ochotu zastupitelů znovu kandidovat, věnují se politickým kariérám zastupitelů apod. Prezentují i názory obecních a městských zastupitelů na různé reformní návrhy týkající se místní správy a samosprávy. Výsledkem je řada zajímavých pohledů na souvislosti české místní demokracie a jejích aktérů, srovnání v čase, prostoru a z pohledu velikosti obce. Kniha se soustřeďuje na oblast politiky, jež přes všechny peripetie neztrácí důvěryhodnost v očích většiny občanů.

Kniha je určena všem zájemcům o lokální demokracii, představitelům regionálních a místních samospráv, zástupcům státní správy i reprezentantům politických stran. Zaujme jistě také odborníky na veřejnou správu, sociology, politology či právníky anebo studenty těchto oborů či novináře orientující se na politiku.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Zastupitelé českých měst a obcí v evropské perspektivě do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Zastupitelé českých měst a obcí v evropské perspektivě.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Zastupitelé českých měst a obcí v evropské perspektivě (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Zastupitelé českých měst a obcí v evropské perspektivě bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Zastupitelé českých měst a obcí v evropské perspektivě doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Zastupitelé českých měst a obcí v evropské perspektivě