Závazky v oblasti výstavby a nové civilní právo

Kód: 7552057

Úplný název:

Závazky v oblasti výstavby a nové civilní právo (Bányaiová Alena):

Autor a popis:

Bányaiová Alena, Wolters Kluwer, 272 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
344 Kč (420 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.10.2017 dopoledne. 
 

Další publikace z ediční řady Právo prakticky se zabývá právní úpravou závazkových vztahů vznikajících v průběhu procesu výstavby. Publikace se věnuje především nové úpravě smluvního typu, který je v oblasti výstavby nejčastěji využíván, tj. smlouvě o dílo. Ze smluvních typů se dále zabývá smlouvou využívanou pro zabezpečení inženýrské činnosti, tedy příkazní smlouvou. Publikace rovněž upozorňuje na specifika smluv, jejichž předmětem je zhotovení stavby nebo činnosti s tím související, které jsou uzavírány v návaznosti na zadávací řízení podle zákona o zadávání veřejných zakázek. S ohledem na dlouhodobost procesu výstavby nových objektů, kdy mohou probíhat nebo být dokončovány stavby zahájené před 1. 1. 2014, kdy je nezbytná i znalost úpravy účinnosti a aplikovatelnosti ustanovení občanského zákoníku, je i této otázce v publikaci věnována pozornost.
V neposlední řadě se publikace věnuje i otázce řešení sporů, které jsou v oblasti výstavby poměrně časté. S ohledem na nezbytnost rychlého řešení sporů je na tomto úseku často využíváno i alternativní řešení sporů, tedy rozhodčí řízení, kdy stručné vysvětlení povahy tohoto řízení, jeho výhod i nevýhod, předkládanou publikaci uzavírá.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Závazky v oblasti výstavby a nové civilní právo do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Závazky v oblasti výstavby a nové civilní právo.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Závazky v oblasti výstavby a nové civilní právo (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Závazky v oblasti výstavby a nové civilní právo bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Závazky v oblasti výstavby a nové civilní právo doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Pravo

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Pravo / Závazky v oblasti výstavby a nové civilní právo