Zavraždění Margaret Thatcherové

Kód: 2571734

Úplný název:

Zavraždění Margaret Thatcherové (Mantelová Hilary):

Autor a popis:

Mantelová Hilary, Argo, 176 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
180 Kč (248 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 20.10.2017 dopoledne. 
 

Tento povídkový soubor uznávané a oceňované autorky vyvolal v Británii skandál – jedná se sice o sbírku textů vesměs publikovaných časopisecky, ale titulní povídka vyšla v tomto souboru poprvé.
Mantelová se za znevážení britské ikony dočkala nevybíravých útoků, jenomže kritici jako by nebrali na vědomí, že v povídce se sice objevuje Margaret Thatcherová a míří se na ni puškou, ale že Mantelové jde o něco jiného – popsat křehkou vazbu mezi nesourodými hrdiny povídky. Křehké pouto mezi lidmi, důvěrnost, která se někdy přiblíží k lásce, ale může se snadno rozplynout, je ostatně společným tématem všech povídek tohoto souboru, byť se odehrávají na rozličných místech a mezi rozličnými aktéry.

Hilary Mantelová se narodila roku 1952 v Derbyshiru. Studovala na univerzitě v Sheffi eldu, prošla řadou zaměstnání, krom Anglie žila v Africe a v Saúdské Arábii, a exotické prostředí se pak objevilo v jejích knihách. První román začala psát už v roce 1974; pracovala na něm pět let a pak ho odložila; vyšel až roku 1991 (A Place of Greater Safety). Jeho hlavními hrdiny byli představitelé francouzské revoluce Robespierre a Danton. Mantelová tu poprvé zkoumala soukromé životy historických osobností, což je přístup, který použila i v románech Wolf Hall a Předveďte mrtvé, za které v letech 2009 a 2013 získala prestižní Man Booker Prize.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Zavraždění Margaret Thatcherové do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Zavraždění Margaret Thatcherové.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Zavraždění Margaret Thatcherové (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Zavraždění Margaret Thatcherové bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Zavraždění Margaret Thatcherové doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Zavraždění Margaret Thatcherové