Zázračná otázka

Kód: 2620007

Úplný název:

Zázračná otázka (Dolan Yvonne, Shazer Steve): Krátká terapie zamerená na rešení

Autor a popis:

Dolan Yvonne, Shazer Steve, Portal, 240 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
238 Kč (319 Kč)
  / ks  
koupit
 

Předkládaná práce je poslední knihou, na níž se autorsky podílel Steve de Shazer, tvůrce krátké terapie zaměřené na řešení, a jakýmsi završením jeho terapeutického přístupu..

Přístup de Shazera a jeho spolupracovníků vznikal velmi pragmatickým způsobem: ve snaze objevit, co doopravdy v terapii funguje a klientům pomáhá, se snažili oprostit od všeho ostatního. Tak postupně opustili diagnostiku a analýzu problémů a vytvořili koncept tzv. zázračné otázky: „Představte si, že by se jedné noci, zatímco budete spát, stal zázrak – a všechny vaše problémy by se vyřešily. Podle čeho byste si toho všiml? Co by bylo jinak? Jak by se o tom dozvěděla osoba XY, aniž byste se jí slovem zmínil? Kdo by si toho všiml jako první? Podle čeho?“ Kniha zahrnuje četné ukázky terapeutické práce s klienty. Shazerův přístup a jeho techniky jsou dnes v různých modifikovaných podobách nedílnou součástí systemické terapie a koučování.
Knihu ocení psychoterapeuti, poradenští pracovníci, koučové, manažeři, lidé usilující o seberozvoj (koučování lze na rozdíl od terapie provádět na sobě samých), studenti psychologie a psychoterapie.
Steve de Shazer (1940–2005)je americký psychoterapeut, jedna z nejslavnějších postav systemické terapie. Je autorem šesti knih.
Yvonne Dolan
Mezi dalšími osobami autorského týmu je Insoo Kim Berg, Shazerova celoživotní spolupracovnice a manželka, terapeutka korejského původu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Zázračná otázka do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Zázračná otázka.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Zázračná otázka (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Zázračná otázka bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Zázračná otázka doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Psychologie osobnosti