Zdaňování příjmů fyzických a právnických osob 2013/2014

Kód: 7201916

Úplný název:

Zdaňování příjmů fyzických a právnických osob 2013/2014 (Dvořáková Veronika):

Autor a popis:

Dvořáková Veronika, LINDE, 328 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
365 Kč (435 Kč)
  / ks  
koupit
 

Publikace si klade za cíl vysvětlit srozumitelnou formou základní principy zdanění příjmů fyzických a právnických osob. Zaměřuje se na metodiku stanovení základu daně, principy posuzování daňové účinnosti jednotlivých výdajů (nákladů) včetně vazby na účetní či jiné záznamy, principy uplatnění nezdanitelných částí od základu daně, odčitatelných položek a slev na dani. V knize jsou zdůrazněna témata, která často činí složitosti - např. zdanění příjmů z prodeje nemovitostí, jejich případné osvobození, zdanění provozovatelů solárních elektráren, zdanění příjmů z prodeje cenných papírů, plnění poskytovaná zaměstnancům a solidární zvýšení daně. Nechybí ani vybrané problémy spojené s leasingem, problematika odpisů pohledávek a tvorby opravných položek k pohledávkám. Dále se lze v knize setkat s otázkou technického zhodnocení u nájemce. Jedna z kapitol se věnuje i pravidlům nízké kapitalizace. Výklad je propojen řadou praktických a názorných příkladů.
Součástí knihy jsou také pasáže, které upozorňují na změny, které nás od roku 2014 v daních z příjmů čekají. Kniha je tak platná jak pro zdaňovací období 2013, tak i pro další rok 2014. Nutno zdůraznit, že publikace není koncipována jako výčet paragrafů a k nim zformulovaných komentářů. Jedná se o vlastní výklad autorů, který by měl čtenáře krok po kroku navést, jak zjistit a vypočítat základ daně a daňovou povinnost poplatníka daně z příjmů fyzických či právnických osob.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Zdaňování příjmů fyzických a právnických osob 2013/2014 do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Zdaňování příjmů fyzických a právnických osob 2013/2014.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Zdaňování příjmů fyzických a právnických osob 2013/2014 (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Zdaňování příjmů fyzických a právnických osob 2013/2014 bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Zdaňování příjmů fyzických a právnických osob 2013/2014 doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Účetnictví

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Účetnictví / Zdaňování příjmů fyzických a právnických osob 2013/2014