Zdraví z pralesa - Léčivé rostliny Amazonie

Kód: 7281451

Úplný název:

Zdraví z pralesa - Léčivé rostliny Amazonie (Škrabáková Ludmila): Lécivé rostliny Amazonie

Autor a popis:

Škrabáková Ludmila, Eminent, 288 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
307 Kč (399 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.10.2017 dopoledne. 
 

Mgr. Ludmila Škrabáková vystudovala obecnou antropologii na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy, kde je v současné době doktorandkou. Učarovala jí amazonská džungle, kam se od svého prvního výzkumu k bakalářské práci neustále vrací. Zajímá ji život místních lidí v podmínkách největší biodiverzity a přírodního bohatství a zároveň jednoho z nejobtížnějších prostředí k žití na Zemi. Interakce deštného pralesa a původních obyvatel, kteří po generace dokázali žít ve vzájemné symbióze a respektu, je nevyčerpatelným tématem pro její etnobotanické výzkumy. Ve vzájemném respektu proto, že amazonští indiáni vnímají přírodu a vše, co reprezentuje, jako živé bytosti, mnohdy mocnější a schopnější, než jsou lidé. Bytosti prostoupené a obestřené posvátnem.
Autorka v tomto nevšedním herbáři zúročila své bohaté poznatky nasbírané v Amazonii, kde v uplynulých dvanácti letech realizovala výzkumné pobyty mezi etnickými skupinami Ocaina, Shipibo, Asháninka, Quichua (Peru), Yekuana (Venezuela) a v mestických komunitách v Peru v okolí měst Pucallpa a Iquitos a na řece Tigre. V knize najdete informace o využití jednotlivých posvátných a léčivých rostlin, jejich příběhy na pozadí lidských dějin, zajímavosti, praktické rady a návody i recepty, jak léčebné, tak kulinářské. Autorčiny originální fotografie vám dovolí poznat nejen amazonské léčivky, ale také nelehký každodenní život zdejších obyvatel. Přijměte pozvání do tohoto fascinujícího světa.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Zdraví z pralesa - Léčivé rostliny Amazonie do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Zdraví z pralesa - Léčivé rostliny Amazonie.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Zdraví z pralesa - Léčivé rostliny Amazonie (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Zdraví z pralesa - Léčivé rostliny Amazonie bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Zdraví z pralesa - Léčivé rostliny Amazonie doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Zdraví z pralesa - Léčivé rostliny Amazonie