Zdravím, světe

Kód: 7473226

Úplný název:

Zdravím, světe (Rawsthornová Alice):

Autor a popis:

Rawsthornová Alice, Kniha Zlín, 331 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
242 Kč (339 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.9.2017 dopoledne. 
 

Design je jedním z nejmocnějších hybatelů našich životů. Když se užívá moudře, přináší člověku potěšení, možnost volby, sílu, důstojnost a mnoho dalšího. Ale když se jeho moc zneužije, výsledky mohou být matoucí, ponižující, příliš nákladné a někdy i nebezpečné. Nikdo z nás se účinkům designu neubrání. Je natolik všudypřítomný, že ovlivňuje naše pocity i jednání, často aniž bychom si to uvědomili.
Kniha Zdravím, světe zkoumá vliv designu na náš život. Od strašidelného symbolu, jímž piráti v osmnáctém století nutili své oběti, aby se vzdaly, přes tažení jedné ženy za nejlepšími možnými protézami nohou až po vývoj míče, s nímž se hraje mistrovství světa ve fotbale, popisuje, jak v průběhu historie vojenští diktátoři, vědci, zemědělci, hackeři, aktivisté a profesionální designéři využívali komplexní a často těžko postižitelný proces designu k nejrůznějším účelům.
V době, kdy stojíme před kolosálními změnami, probíhajícími s nebývalou rychlostí a intenzitou a v neslýchaném rozsahu – od prohlubující se krize životního prostředí po obrovské pokroky ve vědě a technologii – vysvětluje kniha Zdravím, světe, jak nám design může pomoci se s nimi vyrovnat a využít je k našemu prospěchu.

Nahlédnout do Zdravím, světe Nahlédnout do Zdravím, světe

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Zdravím, světe do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Zdravím, světe.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Zdravím, světe (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Zdravím, světe bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Zdravím, světe doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Umění

 
Knihkupectví / Umění / Zdravím, světe