Zdravotně - kompenzační cvičení

Kód: 2474836

Úplný název:

Zdravotně - kompenzační cvičení (Levitová Andrea, Hošková Blanka):

Autor a popis:

Levitová Andrea, Hošková Blanka,, Grada, 112 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
169 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Zdravotně-kompenzační neboli zdravotně-vyrovnávací cvičení definujeme jako soubor cviků, kterými se zaměřujeme na jednotlivé oblasti pohybového systému (klouby, vazy, šlachy, svaly), a tím cíleně působíme na zlepšení zdravotního stavu jedince, především na stav pohybového systému. Zdravotně-kompenzační cvičení má nezastupitelnou úlohu v primární i sekundární prevenci funkčních poruch pohybového systému, proto je zařazujeme u všech věkových kategorií. Cílem knihy je vytvořit představu o tvorbě zdravotně-kompenzačních programů týkajících se konkrétních zdravotních oslabení pohybového systému. Jednotlivé segmenty a oblasti pohybového systému spolu funkčně souvisejí, přesto uvádíme konkrétní oblasti páteře a kloubů samostatně. Kniha navzájem propojuje dvě hlavní části - část teoretickou a část praktickou, ve které najdete příklady jednotlivých cviků (od nejjednodušších až po středně a velmi obtížné) použitelných i pro tvorbu individuálních pohybových programů. Zařazením
zdravotně-kompenzačního cvičení vytvoříme základní předpoklad nejen k dosažení vyšší výkonnosti ve škole, v práci, ve sportu, ale také přispějeme ke zdravému životnímu stylu.
K vysoké didaktické hodnotě a praktičnosti publikace přispívá 127 instruktivních kreseb.
Kniha je určena odborné veřejnosti. Cílem je uvést do problematiky nejen trenéry, cvičitele ve fitness centrech, učitele tělesné a zdravotní tělesné výchovy, ale i sportovce. Je vhodná jako výukový materiál pro oblast škol a center zaměřených na vzdělávání zdravotnické i pedagogické populace. Pro oblast fyzioterapie je text informativní.
Autorky mají s tematikou bohaté zkušenosti, které uplatňují nejen na FTVS, ale i na dalších vysokoškolských pracovištích.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Zdravotně - kompenzační cvičení do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Zdravotně - kompenzační cvičení.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Zdravotně - kompenzační cvičení (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Zdravotně - kompenzační cvičení bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Zdravotně - kompenzační cvičení doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zdraví

 
Knihkupectví / Zdraví / Zdravotně - kompenzační cvičení