Zdravotní postižení a pomáhající profese

Kód: 7367859

Úplný název:

Zdravotní postižení a pomáhající profese (Michalík Jan):

Autor a popis:

Michalík Jan, Portal, 512 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
565 Kč (737 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2017 dopoledne. 
 

Publikace je určena pro široký okruh pracovníků tzv. pomáhajících profesí, kteří se v České republice v rámci své činnosti setkávají s osobami se zdravotním postižením. Cílem knihy je přinést nové a komplexní informace o fenoménu zdravotního postižení a jeho dopadech na člověka v současné české společnosti.
Úvodní kapitoly se věnují popisu současných tendencí společenského vývoje v ČR ve vztahu k této minoritě obyvatel – občanů se zdravotním postižením. Jsou zde prezentovány aktuální demografické údaje i přehled koncepcí a dokumentů českého státu za posledních 20 let, které souvisely s veřejnou správou a vztahem k osobám se zdravotním postižením.
Další kapitoly se zaměřují na konkrétní zdravotní postižení: na mentální postižení včetně exkurzu k duševním onemocněním, na postižení tělesné, zrakové, sluchové a na oblast narušených komunikačních schopností. V každé kapitole čtenář nalezne základní údaje a informace o daném zdravotním postižení, stručný přehled terminologie, klasifikaci a základní charakteristiku osob s příslušným zdravotním postižením. Následuje oblast zaměřená na specifické projevy a dopady daného zdravotního postižení, možnosti (a meze) poradenství a dalších intervenčních přístupů a metod se zohledněním tzv. resortních specifik. Přeheldným způsobem jsou podána i pravidla pro jednání, jeho zásady a metody, formy a případná rizika v komunikaci. V závěru jsou zařazeny také odkazy na další možné zdroje informací, poradenská pracoviště, organizace občanů sdružující osoby s daným druhem zdravotního postižení atd.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Zdravotní postižení a pomáhající profese do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Zdravotní postižení a pomáhající profese.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Zdravotní postižení a pomáhající profese (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Zdravotní postižení a pomáhající profese bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Zdravotní postižení a pomáhající profese doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Ekonomika

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Ekonomika / Zdravotní postižení a pomáhající profese