Zdvořilý nezájem - Ekonomické a politické zájmy Rakouska-Uherska na Dálném východě 1900-19

Kód: 8678123

Úplný název:

Zdvořilý nezájem - Ekonomické a politické zájmy Rakouska-Uherska na Dálném východě 1900-19 (Skřivan Aleš ml., Skřivan Aleš st.): Politické a ekonomické zájmy Rakouska-Uherska na Dálném východe 1900–1914

Autor a popis:

Skřivan Aleš ml., Skřivan Aleš st., Agentura Pankrác, 254 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
205 Kč (300 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 29.9.2017 dopoledne. 
 

Přestože Rakousko-Uhersko nikdy nevybudovalo koloniální říši, mělo své zájmy v některých zámořských oblastech. Jednou z nich byl i Dálný východ, kam obchodníci z habsburské monarchie dorazili již v osmnáctém století. Rakousko přesto bylo ve východní Asii opožděným příchozím. Od konce XIX. století byl Dálný východ jedním z hlavních ohnisek mezinárodního napětí. Dopad na rakousko-uherskou politiku byl spíše nepřímý - pozornost ruského rivala se odvracela od Balkánu. Vídeň však posilovala své zastoupení ve východní Asii, zvažovala vytvoření námořní základny v Číně, podílela se na potlačení Boxerského povstání a získala koncesi v Tiencinu. Pozice monarchie v obchodu s Japonskem se po roce 1900 zlepšovala, úspěchy Škodových závodů před rokem 1914 naznačovaly, že může dojít i k rozvoji obchodu s Čínou. Po vypuknutí první světové války se však Japonsko přidalo na stranu Dohody, roku 1917 tak učinila i Čína. Tím rakousko-uherské angažmá na Dálném východě skončilo. Jaký byl charakter politiky Vídně na Dálném východě? Jak aktivní byly na tamních trzích rakousko-uherské firmy? Na tyto a další otázky hodlá odpovědět naše publikace.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Zdvořilý nezájem - Ekonomické a politické zájmy Rakouska-Uherska na Dálném východě 1900-19 do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Zdvořilý nezájem - Ekonomické a politické zájmy Rakouska-Uherska na Dálném východě 1900-19.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Zdvořilý nezájem - Ekonomické a politické zájmy Rakouska-Uherska na Dálném východě 1900-19 (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Zdvořilý nezájem - Ekonomické a politické zájmy Rakouska-Uherska na Dálném východě 1900-19 bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Zdvořilý nezájem - Ekonomické a politické zájmy Rakouska-Uherska na Dálném východě 1900-19 doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Zdvořilý nezájem - Ekonomické a politické zájmy Rakouska-Uherska na Dálném východě 1900-19