Ze země pana Nikoho, Dva středoevropští básníci tváří v tvář totalitě

Kód: 7363224

Úplný název:

Ze země pana Nikoho, Dva středoevropští básníci tváří v tvář totalitě (Herbert Zbigniew):

Autor a popis:

Herbert Zbigniew, Dokořán, 250 stran, jazyk - čeština, 2008

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
127 Kč (165 Kč)
  / ks  
koupit
 

Zbigniewa Herberta a Jana Zahradníčka přes všechny myslitelné rozdíly spojuje přímo spřízněnost volbou, již představuje schopnost seizmického vnímání světa v ohrožení, a to - lze-li to tak říci z první ruky. Ohrožení čím? Kým? Totalitou, totalitním myšlením? Odkud se ale totalita vzala? Ve světě, v člověku? Poezii Herberta ani Zahradníčka nelze redukovat jen na pouhou odpověď na politickou situaci jejich doby ani ji v podobném smyslu ploše aktualizovat. Řeč jejich veršů míří na rozdíl od černé pěny propagandy přímo k metafyzické podstatě rozpínajícího se zla. Vrací jazyku jeho věrnost realitě právě ve svém prorockém volání, které nepozbylo nic ze své platnosti a naléhavosti ani v blátě postmoderní, a v našem případě také posttotalitní oblevy. 
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Ze země pana Nikoho, Dva středoevropští básníci tváří v tvář totalitě do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Ze země pana Nikoho, Dva středoevropští básníci tváří v tvář totalitě.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Ze země pana Nikoho, Dva středoevropští básníci tváří v tvář totalitě (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Ze země pana Nikoho, Dva středoevropští básníci tváří v tvář totalitě bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Ze země pana Nikoho, Dva středoevropští básníci tváří v tvář totalitě doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Ze země pana Nikoho, Dva středoevropští básníci tváří v tvář totalitě