Audio CD: Zelenka: Sepolcra. Hudba Prahy 18. století - CD

Kód: 5406820

Úplný název:

Audio CD: Zelenka: Sepolcra. Hudba Prahy 18. století - CD (Zelenka Jan Dismas):

Autor a popis:

Zelenka Jan Dismas, SUPRAPHON, 0 stran, jazyk - CZ, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
284 Kč (351 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Jana Dismase Zelenku, nejvýraznější osobnost českého hudebního baroka, už dnes není třeba představovat. Jeho tvorba spojená s Prahou však stále uniká naší pozornosti. Neprávem. Tři sepolkra (kantáty určené k provozování na Velký pátek u Božího hrobu) obsahují Zelenkovu nejranější dochovanou hudbu; jsou to však již osobitá díla vykazující všechny znaky skladatelova nanejvýš pozoruhodného kompozičního stylu. Skladby byly určeny pražskému Klementinu, nejstarší jezuitské koleji v Čechách, a jedinečným způsobem dokládají bohatý hudební provoz v kostele Nejsvětějšího Salvátora, který patřil k nejvýznamnějším místům na pomyslné "hudební mapě" barokní Prahy. Zelenka osobně řídil roku 1709 v tomto kostele provedení prvního sepolkra. Premiérové nahrávky tří kantát se o tři století později (v kostele nacházejícím se na opačném konci Karlova mostu) společně se čtveřicí vynikajících sólistů ujal soubor Collegium Marianum, jeden z nejlepších českých i evropských barokních ansámblů. Další díl úspěšné řady Hudba Prahy 18. století, další pootevřená kapitola pozoruhodného díla Jana Dismase Zelenky.

Zelenkovy velikonoční kantáty po třech stoletích opět ožívají!


 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Audio CD: Zelenka: Sepolcra. Hudba Prahy 18. století - CD do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Audio CD: Zelenka: Sepolcra. Hudba Prahy 18. století - CD.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Audio CD: Zelenka: Sepolcra. Hudba Prahy 18. století - CD (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Audio CD: Zelenka: Sepolcra. Hudba Prahy 18. století - CD bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Audio CD: Zelenka: Sepolcra. Hudba Prahy 18. století - CD doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Hudba

 
Knihkupectví / Hudba / Audio CD: Zelenka: Sepolcra. Hudba Prahy 18. století - CD