Železniční doprava - technologie, řízení, grafikony a dalších 100 zajímavostí

Kód: 2710058

Úplný název:

Železniční doprava - technologie, řízení, grafikony a dalších 100 zajímavostí (Gašparík Jozef, Kolář Jiří): technologie, rízení, grafikony a dalších 100 zajímavostí

Autor a popis:

Gašparík Jozef, Kolář Jiří, Grada, 432 stran, jazyk - čeština, 2017

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
424 Kč (499 Kč)
  / ks  
koupit
 

Komplexní a vyčerpávající publikace, která nemá na trhu obdoby, se odborně a zároveň poutavě věnuje všem aspektům železničního provozu. Seznamuje čtenáře se skladbou železniční dopravní cesty, s vozidlovým parkem, zabezpečením železničního dopravního provozu, návěstní soustavou, služebními pomůckami i některými předpisy.

Těžištěm výkladu je vysvětlení principů řízení dopravního provozu a jeho plánování pomocí grafikonu vlakové dopravy. Nechybí ani další speciální témata: vlakotvorba nákladní dopravy, plánování periodických jízdních řádů, zásady organizování provozu na vysokorychlostních tratích. V rozsáhlé příloze pak jsou další užitečné materiály jako česko-anglický slovníček železničních pojmů, ukázky grafikonů a jízdních řádů, přehled návěstí a návěstidel, vyobrazení vozidlového parku a množství barevných fotografií.

Každá kapitola obsahuje kromě odborného výkladu i různé zajímavosti z provozu, historie či techniky kolejových vozidel, díky nimž po ní sáhnou nejen profesionálové a studenti dopravních oborů, ale i obyčejní železniční fandové a skalní „šotouši“. Kniha je psána s ohledem na české železniční prostředí (zohledňuje způsob řízení a předpisy Správy železniční dopravní cesty).
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Železniční doprava - technologie, řízení, grafikony a dalších 100 zajímavostí do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Železniční doprava - technologie, řízení, grafikony a dalších 100 zajímavostí.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Železniční doprava - technologie, řízení, grafikony a dalších 100 zajímavostí (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Železniční doprava - technologie, řízení, grafikony a dalších 100 zajímavostí bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Železniční doprava - technologie, řízení, grafikony a dalších 100 zajímavostí doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Věda a technika

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Věda a technika / Železniční doprava - technologie, řízení, grafikony a dalších 100 zajímavostí