Železniční trať Německý Brod – Brno na starých pohlednicích

Kód: 2548431

Úplný název:

Železniční trať Německý Brod – Brno na starých pohlednicích (Cisár Vladimír):

Autor a popis:

Cisár Vladimír, Tváře, 140 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
214 Kč (295 Kč)
  / ks  
koupit
 

Publikace k 105. výročí železniční trati Německý (Havlíčkův) Brod - Brno.. Kniha autorů Vladimíra Cisára a Karla Černého je netradičním pohledem na starou Tišnovku přes historické pohlednice a další dobové materiály.
Po dostavění trati Brno - Tišnov v roce 1885 byla v roce 1898 zprovozněna železnice v úseku Německý Brod - Přibyslav - Žďár na Moravě. O sedm let později v roce 1905 bylo dokončeno její pokračování do Nového Města na Moravě, Bystřice nad Pernštejnem, Nedvědice a Tišnova. Dobudováním železniční trati z tehdejšího Německého Brodu do moravské metropole tak došlo k propojení severní části Českomoravské vysočiny s Prahou i Brnem. V současné době je trať v provozu pouze v úseku Žďár nad Sázavou - Tišnov. Větší část trati je již mimo provoz, v některých úsecích však ožívá, když je její těleso využíváno pro nové cyklotrasy.
V knize se autoři snažili zachytit pohled na tuto železniční trať prostřednictvím starých pohlednic z období první poloviny dvacátého století. Celobarevná 140-stránková publikace, nabízí více než 200 reprodukcí unikátních historických pohlednic i dobových fotografií a tiskovin, vybraných z fondů muzeí i významných sbírek soukromých sběratelů. Knihou chtěli autoři připomenout nejen nostalgii rakousko-uherské a prvorepublikové železnice, ale také vzpomenout na ty, kteří zde jako železničáři po desetiletí pracovali.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Železniční trať Německý Brod – Brno na starých pohlednicích do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Železniční trať Německý Brod – Brno na starých pohlednicích.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Železniční trať Německý Brod – Brno na starých pohlednicích (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Železniční trať Německý Brod – Brno na starých pohlednicích bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Železniční trať Německý Brod – Brno na starých pohlednicích doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie České a slovenské dějiny

 
Knihkupectví / Historie / České a slovenské dějiny / Železniční trať Německý Brod – Brno na starých pohlednicích