Železniční trať z Pardubic do Liberce na starých pohlednicích

Kód: 8804105

Úplný název:

Železniční trať z Pardubic do Liberce na starých pohlednicích (Černý Karel, Navrátil Martin):

Autor a popis:

Černý Karel, Průžová Jitka, 144 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
240 Kč (349 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2017 dopoledne. 
 

Celobarevná publikace „Železniční trať z Pardubic do Liberce na starých pohlednicích“ autorů Karla Černého a Martina Navrátila mapuje jednu z nejvýznamnějších tratí rakouské monarchie (Jihoseveroněmecká spojovací dráha – k. k. Süd-Norddeutsche Verbindungsbahn), která později propojila Liberec, Hradec Králové a Pardubice s Vídní. Kniha nabízí reprodukce unikátních historických pohlednic z období první poloviny dvacátého století i dobových fotografií, plánů a jízdních řádů vybraných z fondů archivů i významných sbírek soukromých sběratelů.

Autoři chtějí prostřednictvím této publikace připomenout nejen nostalgii rakousko-uherské a prvorepublikové železnice, ale také vzpomenout na mistrovství projektantů, techniků a dělníků, kteří před více než půldruhým stoletím toto dílo vybudovali. K nejsložitějším úsekům trati patřilo sevřené údolí řeky Jizery, které ani ne na pěti kilometrech mezi Semily a Železným Brodem připravily při stavbě dráhy projektantům a stavitelům největší obtíže. Dráha se tu tak musela nad levým břehem Jizery prokousat čtyřmi tzv. Říkovskými tunely. Díky tomu, že atraktivní místo později zpřístupnila Riegrova turistická stezka vedoucí po pravém břehu řeky Jizery, s tunely pojmenovanými Říkovský č. I až IV vzniklo absolutně největší množství pohlednic z dráhy Pardubice – Liberec.

Kniha je již sedmá z řady Železniční tratě na starých pohlednicích.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Železniční trať z Pardubic do Liberce na starých pohlednicích do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Železniční trať z Pardubic do Liberce na starých pohlednicích.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Železniční trať z Pardubic do Liberce na starých pohlednicích (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Železniční trať z Pardubic do Liberce na starých pohlednicích bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Železniční trať z Pardubic do Liberce na starých pohlednicích doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Odborná literatura

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Železniční trať z Pardubic do Liberce na starých pohlednicích