Zelinář a jeho televize - Kultura komunismu po pražském jaru 1968

Kód: 2002322

Úplný název:

Zelinář a jeho televize - Kultura komunismu po pražském jaru 1968 (Bren Paulina): Kultura komunismu po pražském jaru 1968

Autor a popis:

Bren Paulina, Academia, 460 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
310 Kč (450 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.10.2017 dopoledne. 
 

Jak se stalo, že se z nadšených stoupenců reforem Pražského jara 1968 a „socialismu s lidskou tváří“ stali poslušní stoupenci normalizace, která nastoupila po srpnové invazi pěti armád? Kdo byli hlavní nositelé normalizace a jak přiměli rozjitřenou společnost, aby se „ukáznila“ a projevovala podporu komunistické straně? A jakou roli v tom sehrála Československá televize, která v době Pražského jara reformy poháněla? „Po roce 1968 si komunistická strana začala s televizí intimní, leč tendenční milostný poměr,“ píše Paulina Bren, „a prvotním prostředkem komunikace s diváky se stala mýdlová opera v podobě televizních seriálů o soudobém běžném životě.“ A právě o proměně lidí prostřednictvím televizních seriálů pojednává Zelinář a jeho televize. Přeložila Petruška Šustrová.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Zelinář a jeho televize - Kultura komunismu po pražském jaru 1968 do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Zelinář a jeho televize - Kultura komunismu po pražském jaru 1968.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Zelinář a jeho televize - Kultura komunismu po pražském jaru 1968 (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Zelinář a jeho televize - Kultura komunismu po pražském jaru 1968 bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Zelinář a jeho televize - Kultura komunismu po pražském jaru 1968 doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Zelinář a jeho televize - Kultura komunismu po pražském jaru 1968