Ženy v islámu a ženy v židovsko-křesťanské tradici

Kód: 9043737

Úplný název:

Ženy v islámu a ženy v židovsko-křesťanské tradici (al-‘Azím Šaríf ‘Abd): Mýtus a realita

Autor a popis:

al-‘Azím Šaríf ‘Abd, Ústředí muslimských obcí, 80 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
50 Kč (69 Kč)
  / ks  
koupit
 

Tato kniha se zabývá postavením ženy ve třech zjevených náboženstvích, s odvoláním na jejich základní věroučné zdroje. Postavení ženy v těchto náboženstvích, jež lze definovat mimo jiné jejími právy, privilegii a odpovědnostmi, je patrně jedním z nejnepochopenějších a nejzkreslenějších, nicméně nejdiskutovanějších témat ve vztahu k ženám - a to platí zejména pro mýty provázející postavení muslimské ženy.< br>Zdrojem informací jsou přesně citované knihy židů, křesťanů a muslimů i další publikace. Text nám s nebývalou logikou a výmluvností nabízí komparativní analýzu judaismu, křesťanství a islámu v celé škále témat souvisejících se ženami. Pro její správné posouzení je nutné si uvědomit, že židovsko-křesťanský odkaz je třeba hodnotit s ohledem na jeho odpovídající historický kontext.

Kniha je současně i odpovědí na propagandu vedenou na tomto poli proti islámu, když se vypořádává se stereotypy postavení ženy podle Koránu, rozlišuje mezi správnou islámskou vírou a rozličnými zvyky muslimů, jež jsou ovlivněny místní kulturou a společenskými či kmenovými tradicemi. Vzhledem k názorovým omylům v této oblasti rozšířeným nejen mezi nemuslimskými obyvateli Západu, ale i mezi mnoha muslimy, by si tuto útlou knížečku měl přečíst každý přemýšlivý člověk. Jejím cílem je nejen zrušit celou řadu mýtů, ale také nabídnout vizi vybudování vyvážených vztahů mezi muslimy a nemuslimy.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Ženy v islámu a ženy v židovsko-křesťanské tradici do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Ženy v islámu a ženy v židovsko-křesťanské tradici.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Ženy v islámu a ženy v židovsko-křesťanské tradici (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Ženy v islámu a ženy v židovsko-křesťanské tradici bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Ženy v islámu a ženy v židovsko-křesťanské tradici doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Ženy v islámu a ženy v židovsko-křesťanské tradici