Živá hudba 5/2014

Kód: 7331334

Úplný název:

Živá hudba 5/2014 (kol.): casopis pro studium hudby a tance

Autor a popis:

Kol., Akademie múzických umění, 192 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
116 Kč (160 Kč)
  / ks  
koupit
 

Páté číslo časopisu pro studium hudby a tance Živá hudba, které právě vychází, navazuje svým obsahem, formálním i výtvarným pojetím na dosavadní čtyři čísla obnoveného časopisu. V oddílu recenzovaných statí a studií se vedle čistě hudebně-teoretického článku Vojtěcha Esterleho (Basová funkce jako projev periodicity v hudbě) a reflexi české odezvy Asafjevovy teorie (Miloš Hons: Intonační teorie a česká hudební věda 50. a 60. let minulého století) opět projevuje zájem o aktuální témata zasahující i mimo pole hudební teorie - jde o interdisciplinární studie Michala Nejtka (Synestezie jako metafora) a Jiřího Mareše (Hudební představy, hudební představivost a mentální reprezentace hudby). Tento oddíl uzavírá choreologicky zaměřená studie Doroty Gremlicové o spisu Bernarda Spechta (Tanec jako předmět literární debaty v Čechách na konci 18. století.)
Nové číslo přináší také dvě materiálové studie. V první připomínáme stodvacáté výročí narození významného skladatele a profesora HAMU, Pavla Bořkovce (Viktor Hruška) a druhá čtenáře obeznámí s významným pramenem informací o tanci 18. století (Petra Dotlačilová: Varšavský rukopis). Nechybí ani recenze odborných publikací (dvě muzikologické a dvě choreologické) a zprávy z konferencí.
Tištěné texty, především choreologické, jsou tento rok doprovázeny poměrně rozsáhlým materiálem zveřejněným na webové stránce časopisu: www.ziva-hudba.info. V rubrice Aktuálně zde s potěšením také poprvé publikujeme čtenářskou reakci na jednu z recenzovaných studií.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Živá hudba 5/2014 do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Živá hudba 5/2014.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Živá hudba 5/2014 (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Živá hudba 5/2014 bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Živá hudba 5/2014 doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Umění

 
Knihkupectví / Umění / Živá hudba 5/2014