Život a názory Mafa, psa, a jeho přítelkyně Marilyn Monroe

Kód: 8716286

Úplný název:

Život a názory Mafa, psa, a jeho přítelkyně Marilyn Monroe (O´Hagan Andrew):

Autor a popis:

O´Hagan Andrew, Kniha Zlín, 276 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
199 Kč (289 Kč)
  / ks  
koupit
 

ŽIVOT A NÁZORY MAFA, PSA, A JEHO PŘÍTELKYNĚ MARILYN MONROE je O’Haganovou čtvrtou, zatím nejhravější, nejsatiričtější a zřejmě také nejliterárnější knihou. Po předchozích spíše temně laděných dílech přichází pikareskní román, jehož rozšafným vypravěčem je maltézský psík Maf, věrný druh Marilyn Monroe v posledních dvou letech jejího života. Maf skutečně vyrostl v Sussexu v domácnosti malířky Vanessy Bellové, starší sestry Virginie Woolfové (se svým literárním předchůdcem Flushem má tedy společného více než jen touhu vyprávět a věrnost slavné paničce) a do Spojených států odcestoval s ruskou emigrantkou „Mamičkou“ Gurdinovou, matkou slavné herečky Natálie Woodové. Své první dny ve Státech stráví v bouřlivé domácnosti Gurdinových a v rezidenci Franka Sinatry plné patolízalů, dokud se konečně neoctne u svého osudového člověka: Marilyn Monroe, která se právě v New Yorku zotavuje z rozchodu s Athurem Millerem a snaží se začít znovu, seriózněji. Spolu s Mafem doprovázíme Marilyn na večírky do newoyrských VIP klubů, na sezení k psychoanalytičce, na hodiny herectví do Actors’Studio i na mexickou pláž. Maf, odchovaný intelektuály z Bloomsbury Group, zasvěceně i sarkasticky komentuje vše kolem sebe, od dobových závodů v dobývání vesmíru přes měnící se atmosféru v americké společnosti a vzniku hnutí za občanská práva až po kreslené seriály, pop art a jen zdánlivě nepodstatné detaily všedního života. Na rozdíl od aristokratických koček, které v románu promlouvají zásadně v řeči vázané, totiž psi podle Mafa hovoří „hřejivou řečí prózy“ a jejich největší talent spočívá ve „schopnosti absorbovat vše potencionálně zajímavé, bez zbytečného a ošidného rozlišování mezi skutečností a fantazií“.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Život a názory Mafa, psa, a jeho přítelkyně Marilyn Monroe do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Život a názory Mafa, psa, a jeho přítelkyně Marilyn Monroe .
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Život a názory Mafa, psa, a jeho přítelkyně Marilyn Monroe (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Život a názory Mafa, psa, a jeho přítelkyně Marilyn Monroe bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Život a názory Mafa, psa, a jeho přítelkyně Marilyn Monroe doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Život a názory Mafa, psa, a jeho přítelkyně Marilyn Monroe