Život českých panovníků - Králové a královny jak je neznáte

Kód: 7243764

Úplný název:

Život českých panovníků - Králové a královny jak je neznáte (Kneblová Hana):

Autor a popis:

Kneblová Hana, Brána, 176 stran, jazyk - CZ, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
180 Kč (249 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Kniha přináší kapitoly plné zajímavostí o českých knížatech a králích. Předkládá odpovědi na netradiční otázky a vyvrací zažité mylné informace, jež o českých panovnících kolují. Dočteme se v ní nejen o jejich povaze, zálibách, nemocech a smrti, ale také o jejich manželkách a dětech. Zjistíme, jak se našim vládcům říkalo, proč se dostali na český trůn, kde žili a kde byli pochováni. Určitě překvapí, že velkomoravský kníže Rostislav byl svatořečen a poslední rakouský císař Karel I. blahořečen. Že Rudolf II. se několikrát pokusil spáchat sebevraždu, Josef II. měl kvůli častému cestování hemoroidy a Přemysl Otakar II. nebyl po bitvě na Moravském poli pohřben třicet týdnů. Získáme tak zábavnou a nenásilnou formou spoustu vědomostí z české historie.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Život českých panovníků - Králové a královny jak je neznáte do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Život českých panovníků - Králové a královny jak je neznáte.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Život českých panovníků - Králové a královny jak je neznáte (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Život českých panovníků - Králové a královny jak je neznáte bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Život českých panovníků - Králové a královny jak je neznáte doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Osobnosti a osudy

 
Knihkupectví / Historie / Osobnosti a osudy / Život českých panovníků - Králové a královny jak je neznáte