Život mimo kategorie

Kód: 7432602

Úplný název:

Život mimo kategorie (Bok John, Novák Jan):

Autor a popis:

Bok John, Argo, 396 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
268 Kč (350 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.4.2018 dopoledne. 
 

John Bok je napůl Angličan, který si ušil jeden vatovaný kabát na demonstrace, byl dvakrát odvezen na psychiatrii a třikrát se pokusil o sebevraždu. Má tři nemanželské syny, dvě dcery, prožil vášnivou lásku se ženou, která ho při křtu držela na rukou, a za totality byl neustále jednou nohou v kriminále. Během sametové revoluce dělal Václavu Havlovi neplaceného ochránce a po ní vydělal největší peníze na záchodcích nočního klubu Radost. V knižním rozhovoru se spisovatelem Janem Novákem vypráví bez zábran i servítků o svém životě socialistického beatnika, který proběhl mimo veškeré kategorie českého chování.

Jan Novák (1953) je přední český spisovatel, překladatel a dokumentarista. V roce 1969 emigroval s rodiči přes Rakousko do USA, žil v Chicagu, nyní je doma opět v Čechách. Jeho román Zatím dobrý (2004, Paseka, Argo 2011) byl v rámci ceny Magnesia Litera vyhlášen Knihou roku 2005.
John Bok (1945) se narodil do česko-britské rodiny (jeho otec byl válečným letcem, matka Angličanka). Podepsal Chartu 77, byl perzekuován policií, po roce 1989 pracoval v Úřadu pro ochranu ústavy a demokracie a ve FBIS. Je zakladatelem Spolku Šalamoun, který se angažuje v kontroverzních soudních kauzách, a několikrát byl nominován na funkci veřejného ochránce práv.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Život mimo kategorie do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Život mimo kategorie.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Život mimo kategorie (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Život mimo kategorie bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Život mimo kategorie doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literární biografie