Životy slavných a starých provensálských básníků, kteří žili v dobách hrabat

Kód: 2570367

Úplný název:

Životy slavných a starých provensálských básníků, kteří žili v dobách hrabat (Nostredame Jehan):

Autor a popis:

Nostredame Jehan, Argo, 222 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
146 Kč (198 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.9.2017 dopoledne. 
 

Knižní rarita z 16. století, která pro velkou část Evropy znovu objevila okcitánské trubadúry. Vyšla v Lyonu v roce 1575 zároveň francouzsky i v italském překladu a jejím autorem byl mladší bratr lékaře a astrologa Michela Nostradama. Vzdávala hold nejen starým trubadúrům, ale i Jehanovým přátelům z Provence. Nostredame v ní totiž - ať už ze zištnosti či z literární hravosti - smíchal parafráze starších životopisů (vidas) nejznámějších trubadúrů se smyšlenými biografiemi neexistujících básníků - předků jeho vlivných současníků. Navzdory tomu nebo možná právě díky této mystifikaci byl vliv spisu ohromný. Obzvláště některé životopisy v Nostredamově podání dotvořily trubadúrské mýty, které v moderní době vzrušovaly evropské (novo)romantiky - Rostanda, Carducciho, Vrchlického, později Ezru Pounda a dožily se mramorového zvěčnění ve zkratkovitých učebnicích a encyklopediích 20. století.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Životy slavných a starých provensálských básníků, kteří žili v dobách hrabat do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Životy slavných a starých provensálských básníků, kteří žili v dobách hrabat.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Životy slavných a starých provensálských básníků, kteří žili v dobách hrabat (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Životy slavných a starých provensálských básníků, kteří žili v dobách hrabat bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Životy slavných a starých provensálských básníků, kteří žili v dobách hrabat doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Životy slavných a starých provensálských básníků, kteří žili v dobách hrabat