Životy velkých skladatelů

Kód: 7341905

Úplný název:

Životy velkých skladatelů (Schonberg Harold C.):

Autor a popis:

Schonberg Harold C., BB ART, 694 stran, jazyk - čeština, 2006

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
460 Kč (590 Kč)
  / ks  
koupit
 

Populárně zaměřená kniha Životy velkých skladatelů od Harolda C. Schonberga, hudebního kritika New York Times, přináší portréty osobností evropské i americké hudby, počínaje Monteverdim, až ke klasikům 20. století, zaměřené převážně na jejich životní osudy, které jsou plasticky podané a okořeněné řadou charakteristických historek i svědectví současníků.
Autor klade důraz více na biografické detaily života skladatelů a historické pozadí, než na analýzu jejich hudby. Tím, že je prezentuje jako životné postavy, obklopené reálným prostředím své doby, umožňuje čtenáři, aby se s nimi ztotožnil, poznal, oč usilovali a lépe pochopil jejich hudební odkaz. Čtenář se seznámí se všemi velkými zjevy, s Bachem, Handelem, Mozartem, Beethovenem, Chopinem, Verdim, Wagnerem, Mahlerem a mnoha dalšími. Jsou zde i kapitoly o národních evropských školách a lehčí múze, jež inspirovala dílo vídeňských Straußů, Sullivana, Offenbacha a dalších. Pro třetí vydání autor aktualizoval obsáhlou bibliografii a rozšířil ikonografii o řadu dalších fotografií i dobových portrétů. Co zůstalo, je poutavé čtení o velkých zjevech minulosti, bohaté na historický detail a okořeněné řadou charakteristických historek i svědectvími současníků.
Barvité, poutavě podané portréty sahající od Monteverdiho až ke Carterovi a minimalistům – to je největší deviza této knihy a to jsou zároveň dějiny evropské i americké hudby v kostce.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Životy velkých skladatelů do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Životy velkých skladatelů.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Životy velkých skladatelů (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Životy velkých skladatelů bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Životy velkých skladatelů doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literární biografie