Zlatá kniha pohádek - Největší pokladnice národních pohádek - 2. vydání

Kód: 7388529

Úplný název:

Zlatá kniha pohádek - Největší pokladnice národních pohádek - 2. vydání (Erben K. J., Krásnohorská E., Němcová B.):

Autor a popis:

XYZ, 880 stran, jazyk - CZ, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
608 Kč (899 Kč)
  / ks  
koupit
 

Pohádky nás provázejí po celý život. Nejdříve je posloucháme od rodičů a prarodičů, pak si čteme sami, abychom jednou vyprávěli je svým ratolestem. Jenže někdy se stane, že trošku pozapomeneme text, či si pleteme hlavní hrdiny. I z tohoto důvodu jsme se rozhodli vydat souborně pohádkové příběhy největších českých sběratelů a vypravěčů lidových báchorek a pověstí předminulého století - Karla Jaromíra Erbena, Boženy Němcové a Elišky Krásnohorské. V jejich odkazu najdeme všechny známé pohádky, ale i ty, které pozapomenuty čekaly v starých knižních vydáních. Ani si nedovedete představit, kolik verzí Popelek, Sněhurek či Perníkových chaloupek lze najít v archivech. Nejhezčí z nich - a je jich téměř devadesát - na vás čekají v souboru s oprávněným názvem Zlatá kniha pohádek. A ještě něčím je nové vydání pohádek jedinečné. Pro zachování dobové podoby jsme vybrali jako ilustrátora Artuše Scheinera, který řadu z nich ozdobil právě v historicky cenných vydáních v počátku minulého století. Vznikla tak ojedinělá sbírka nejkrásnějších pohádek, nejvýznačnějších českých vypravěčů s osobitými ilustracemi. Zlatá kniha pohádek přinášející radost dětem i dospělým ukazuje krásu naší mateřštiny a bohatost naší literární historie.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Zlatá kniha pohádek - Největší pokladnice národních pohádek - 2. vydání do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Zlatá kniha pohádek - Největší pokladnice národních pohádek - 2. vydání.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Zlatá kniha pohádek - Největší pokladnice národních pohádek - 2. vydání (hodnotilo 2 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Zlatá kniha pohádek - Největší pokladnice národních pohádek - 2. vydání bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 2).
 
 
 

S Zlatá kniha pohádek - Největší pokladnice národních pohádek - 2. vydání doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Pohádky

 
Knihkupectví / Knihy pro děti a mládež / Pohádky / Zlatá kniha pohádek - Největší pokladnice národních pohádek - 2. vydání