Zlatý král a chudý hrabě - Přemysl Otakar II. a Rudolf Habsburský v historické tradici

Kód: 8606977

Úplný název:

Zlatý král a chudý hrabě - Přemysl Otakar II. a Rudolf Habsburský v historické tradici (Kofránková Václava): Premysl Otakar II. a Rudolf Habsburský v historické tradici

Autor a popis:

Kofránková Václava, LIKA KLUB, 176 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
309 Kč (449 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

První souhrnné zpracování tématu v české a rakouské historiografii. Ojedinělá monografie mapuje proměny obrazu krále Přemysla Otakara II. a bitvy na Moravském poli v českém a rakouském historickém vědomí od středověku do 20. století. Příběh vzestupu a pádu krále "železného a zlatého" se stal v českých zemích i v Rakousích nedílnou součástí výkladu společných dějin. Mocenský spor mezi Přemyslem Otakarem II. a Rudolfem I. Habsburským provázel od středověku ideologický náboj, jenž se intenzivně promítl do dobové politiky, literatury i výtvarného umění.

Autorka téma představuje v širších kulturně-politických souvislostech. Výklad doprovází bohatým černobílým i barevným obrazovým materiálem, který dosud nikdy nebyl komplexně publikován.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Zlatý král a chudý hrabě - Přemysl Otakar II. a Rudolf Habsburský v historické tradici do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Zlatý král a chudý hrabě - Přemysl Otakar II. a Rudolf Habsburský v historické tradici.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Zlatý král a chudý hrabě - Přemysl Otakar II. a Rudolf Habsburský v historické tradici (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Zlatý král a chudý hrabě - Přemysl Otakar II. a Rudolf Habsburský v historické tradici bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Zlatý král a chudý hrabě - Přemysl Otakar II. a Rudolf Habsburský v historické tradici doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Zlatý král a chudý hrabě - Přemysl Otakar II. a Rudolf Habsburský v historické tradici