Zlatý notýsek

Kód: 7304179

Úplný název:

Zlatý notýsek (Hurník Ilja):

Autor a popis:

Hurník Ilja, AKROPOLIS, 144 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
70 Kč (100 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.11.2017 dopoledne. 
 

Závěrečný svazek unikátního edičního projektu desetidílného cyklu Hurníkových Notýsků, připravený tentokrát z autorových dosud nepublikovaných prozaických miniatur, nalezených v jeho pozůstalosti (od roku 2005, kdy uveřejnil první ze svých Notýsků, se jich na knihkupeckých pultech objevilo celkem devět: Zelený, Modrý, Růžový, Fialový, Infračervený, Tyrkysový, Sivý, Oranžový a Okrový.

Vznikla tak sbírka téměř 400 short story, ať již někdy inklinujících více či méně k arabesce, apokryfu, sloupku, bajce, fejetonu, eseji či střídmě fabulované povídce, soustředěných na více jak třinácti stech tiskových stranách, doprovázených vždy líbeznou obálkou s leptem Adolfa Borna. Všechny ty soubory originálních próz spojuje táž poetika, jazyk, humor i etika. Všechny potvrzují autorovo svrchované vypravěčství, smysl pro humor a překvapivou zkratku, jeho umění gradace příběhu a jeho pointování, nevšední práci s jazykem, jeho rytmem i zvukovou stránkou.

Zlatý notýsek pak doprovází hodnotící studie prof. Miloše Horanského, reflektující tuto část autorova díla. Vychází za podpory Státního fondu kultury ČR.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Zlatý notýsek do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Zlatý notýsek.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Zlatý notýsek (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Zlatý notýsek bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Zlatý notýsek doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé